MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 14.04.2024 z całego tygodnia w Sieradzu. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sieradza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.04 a 13.04.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wyniki wyborów do rady powiatu sieradzkiego. Kogo wybrano w Twoim powiecie w 2024 roku?”?

Przegląd tygodnia: Sieradz, 14.04.2024. 7.04 - 13.04.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wyniki wyborów do rady powiatu sieradzkiego. Kogo wybrano w Twoim powiecie w 2024 roku?

Znamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą jasno wynika, kto uzyskał największe poparcie wyborców w powiecie sieradzkim. Zobacz, kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3, 4, 5. Poznaj wyniki głosowania w wyborach samorządowych do rady powiatu.

📢 Oto wyniki głosowania do rady miasta i na prezydenta w Sieradzu w wyborach samorządowych 2024

Wybory samorządowe 2024 zakończyły się. Polacy, którzy zdecydowali się wziąć w nich udział, oddali już swoje głosy, a lokale wyborcze zostały zamknięte. Wciąż czekamy na oficjalne wyniki, które poda Państwowa Komisja Wyborcza. Jak zagłosowali wyborcy i kto obejmie fotel prezydenta Sieradza oraz zostanie radnym miasta? Już wkrótce opublikujemy szczegółowe informacje.

📢 Sieradzka poetka Maria Duszka wystąpiła w legendarnej Piwnicy pod Baranami ZDJĘCIA

Sieradzka poetka Maria Duszka miała swój wieczór autorski w Centrum Kultury Podgórza - Klubie Wola Duchacka w Krakowie, ale swoje wiersze recytowała także w legendarnej Piwnicy pod Baranami.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.04.2024: 7.04-13.04.2024 Sieradz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sieradzu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto piękne półfinalistki Miss Polski 2024 z województwa łódzkiego. One powalczą o koronę. Zobacz zdjęcia z ćwierćfinału

Już po raz 35-ty zostanie wybrana najpiękniejsza Polka. Hotel Mistral w Markach pod Warszawą gościł aż 162 ćwierćifinalistki konkursu Miss Polski 2024, spośród których zostało wybrane 60 wspaniałych półfinalistek z całej Polski. Wśród nich znalazły się Julia Ceran, Antonina Piotrowska, Weronika Rosiak, Daria Grzelakowska i Karolina Zbiejczyk, które reprezentują województwo łódzkie.

📢 Sobotnia pielgrzymka diecezji włocławskiej na Jasną Górę ZDJĘCIA

Kilka tysięcy wiernych z diecezji włocławskiej przybyło w sobotę (13 kwietnia), na Jasną Górę, by dziękować Matce Bożej za nawiedzenie diecezji przez kopię cudownego obrazu.

📢 Rody nadwarciańskie: Z Rakowa na granicy z ZSRR, poprzez Sudan, do Sieradza ZDJĘCIA

  • Mam wyrzuty sumienia, ta sprawa nie daje mi spokoju - rozpoczyna swoja opowieść urodzony w roku 1941 Waldemar Bohdanowicz. - W moim domu rodzinnym relikwią był płócienny woreczek z ziemią, z ziemią ze świata, którego nie ma, z ziemią z Rakowa. Wypisz wymaluj, niczym w filmie "Sami swoi". Mama prosiła przed śmiercią, żeby woreczek włożyć jej do trumny. Ale ja tego nie dopilnowałem. Kiedy zmarła nie mogłem znaleźć woreczka, za nic w świecie. Znalazłem, ale grubo po jej śmierci. Woreczek już się rozpadł. Ziemię przesypałem do tego oto glinianego dzbaneczka, dzbaneczka z Rakowa. Dołożyłem jeszcze ziemię z cmentarza w Rakowie, bo byłem tam po wojnie. Ziemię rozsypię na grobie mamy, która pochowana jest w Łodzi

📢 Sieradzkie przedszkolaki na ludowo! Zdjęcia sprzed ponad pół wieku! Koniecznie ZOBACZCIE

Prezentujemy absolutnie unikalne zdjęcia przedszkolaków z Sieradza z lat sześćdziesiątych. Fotografie pochodzą z archiwum Andrzeja Kałuziaka, mieszkańca naszego miasta. Wykonał je natomiast jego nieżyjący już brat Janusz, najprawdopodobniej w Przedszkolu nr 1.

📢 Teatr Masakra z Sieradza oklaskiwała w Krakowie Anna Dymna ZDJĘCIA

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się 24. Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Albertiana”, organizowana przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”.
Znakomicie zaprezentował się Teatr Masakra, działający od 15 lat w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sieradzu.

📢 Oto wyniki wyborów 2024 do rady miasta i na burmistrza w gm. Złoczew

PKW ogłosiła oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Poniżej zobaczysz, jakie rezultaty w głosowaniu uzyskali kandydaci na burmistrza gm. Złoczew oraz kto otrzymał mandat radnego miasta z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15. Sprawdź, jak głosowali mieszkańcy i kto będzie sprawował władzę w rozpoczynającej się kadencji.

📢 Tak prezentują się wyniki głosowania do rady gminy i na wójta w gm. Wróblew w wyborach 2024

Wybory samorządowe za nami. PKW przedstawiła oficjalne wyniki. Wiemy, jak głosowali mieszkańcy gm. Wróblew i jak rozłożyły się głosy. Sprawdź, kto otrzymał mandat radnego gminy z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 oraz jak wygląda rezultat głosowania na wójta. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki.

📢 Zobacz wyniki wyborów 2024 do rady miasta i na burmistrza w gm. Warta

Znamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Wiemy, jak wygląda skład rady miasta oraz jak prezentują się wyniki głosowania na burmistrza gm. Warta. Zobacz, na kogo postawili mieszkańcy i kto zdobył najwięcej głosów.

📢 Sprawdź wyniki głosowania w wyborach 2024 do rady gminy i na wójta w gm. Sieradz

Wybory samorządowe za nami. PKW przedstawiła oficjalne wyniki. Wiemy, jak głosowali mieszkańcy gm. Sieradz i jak rozłożyły się głosy. Sprawdź, kto otrzymał mandat radnego gminy z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 oraz jak wygląda rezultat głosowania na wójta. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki.

📢 Oto wyniki wyborów 2024 do rady gminy i na wójta w gm. Klonowa

PKW ogłosiła oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Poniżej zobaczysz, jakie rezultaty w głosowaniu uzyskali kandydaci na wójta gm. Klonowa oraz kto otrzymał mandat radnego gminy z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15. Sprawdź, jak głosowali mieszkańcy i kto będzie sprawował władzę w rozpoczynającej się kadencji.

📢 Sprawdź wyniki głosowania w wyborach 2024 do rady gminy i na wójta w gm. Goszczanów

Za nami wybory samorządowe 2024. Mieszkańcy gm. Goszczanów oddali swoje głosy. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki, a więc wiemy, kto zdobył mandat radnego gminy z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 oraz jak wygląda rezultat głosowania na wójta. Zobacz, ile głosów zdobyli reprezentanci poszczególnych komitetów wyborczych.

📢 Oto wyniki wyborów 2024 do rady gminy i na wójta w gm. Burzenin

Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 zostały opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Wiemy, jaki rezultat uzyskali kandydaci na wójta gm. Burzenin oraz kto został radnym gminy z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15. Zobacz, jak głosowali mieszkańcy i komu powierzyli sprawowanie władzy w obecnej kadencji.

📢 Tak prezentują się wyniki głosowania do rady gminy i na wójta w gm. Brzeźnio w wyborach 2024

PKW podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Wiemy, którzy kandydaci z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 zdobyli największe poparcie i otrzymali mandat radnego gminy oraz jaki rezultat uzyskali kandydaci na wójta gm. Brzeźnio. Poniżej przedstawiamy pełną listę. Sprawdź, jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu.

📢 Tak prezentują się wyniki głosowania do rady gminy i na wójta w gm. Brąszewice w wyborach 2024

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki niedzielnych wyborów samorządowych. Już wiadomo, kto uzyskał najlepszy wynik. Sprawdź, którzy kandydaci z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 otrzymali mandat radnego gminy oraz jak prezentują się wyniki głosowania na wójta gm. Brąszewice. Poniżej publikujemy oficjalne rezultaty.

📢 Zobacz wyniki wyborów 2024 do rady miasta i na burmistrza w gm. Błaszki

Poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. PKW podała ostateczny rezultat liczenia głosów. Zobacz, jaki wynik osiągnęli kandydaci na burmistrza gm. Błaszki i kto został radnym miasta z okręgów nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15. Dowiedz się, jak głosowali mieszkańcy oraz ile głosów zdobyli reprezentanci poszczególnych komitetów wyborczych.

📢 „Istota kolekcji. Fenomen zabytku” - muzealnicy w Nieborowie. Także Piotr Gutbier ZDJĘCIA

W Nieborowie trwa 18. Konferencja Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych. Uczestniczą w niej dyrektorzy i kustosze regionalnych muzeów województwa łódzkiego w tym również Muzeum Okręgowego w Sieradzu w osobie dyrektora Piotra Gutbiera.

📢 Porozumienie Trzeciej Drogi oraz Koalicji Obywatelskiej w Sieradzu podpisane ZDJĘCIA

Sieradzkie lokalne struktury Trzeciej Drogi Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Koalicji Obywatelskiej łączą siły przed drugą turą wyborów na stanowisko prezydenta miasta Sieradza. Przypomnijmy, że znaleźli się w niej wicestarosta sieradzki Michał Pabich oraz urzędujący włodarz miasta Paweł Osiewała. Oba ugrupowania(Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga) podpisały w piątkowy poranek, przed budynkiem Starostwa Powiatowego porozumienia o współpracy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto