Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nielegalne wysypisko w gminie Warta sprzątnięte po naszej interwencji. Miejsce od lat przysparza problemów ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Kolejnych problemów przysporzyło nielegalne wysypisko funkcjonujące od lat w gminie Warta. W ostatnim czasie – o czym zaalarmował nas jeden z czytelników – zawalone zostało kolejnymi odpadami, w tym charakterystycznymi tak, że ustalenie sprawcy nie powinno stanowić problemu. Po naszej interwencji miejsce zostało przez gminę uprzątnięte, ale samorząd przyznaje, że – choć miejsce jest monitorowane – próby identyfikacji zaśmiecających przynoszą różny skutek.

Chodzi o nielegalne wysypisko śmieci, które funkcjonuje od wielu lat przy drodze pomiędzy Tądowem Górnym a Ustkowem w gminie Warta. W ostatnim czasie - według zapewnień naszego czytelnika - trafiły tu pozostałości z rozbiórki dawnej szkoły znajdującej się w okolicy. Jego zdaniem to bulwersująca sprawa, bo z jednej strony porzucono tu odpady w dużej ilości i to z łatwo identyfikowalnego miejsca, z drugiej - - jak sądził - gmina nic z tym nie zrobiła, mimo że w tym miejscu zamontowane są kamery monitoringu, o których zresztą informuje specjalna tablica.

O sprawie powiadomiliśmy gminę prosząc o ustosunkowanie się nie tylko do kwestii ostatnich zaśmieceń, ale szerzej, nielegalne wysypisko funkcjonuje bowiem od wielu lat. Czy gmina może skutecznie zadbać o uporządkowanie tego miejsca i uniemożliwienie zrzucania tu śmieci, co stało się smutnym zwyczajem? Jaka jest skuteczność rozwiązania w postaci kamer monitoringu - czy udaje  się wyłapać zaśmiecających? I czy nie jest rozważany inny sposób, który skutecznie by odstraszył od tego procederu?

Co na to gmina? Urząd Miejski w Warcie - co potwierdziliśmy na miejscu - poinformował, że teren nielegalnego wysypiska został uporządkowany. - Kwestie związane z nielegalnymi wysypiskami śmieci są niestety stałym elementem przyjmowanych zgłoszeń. Na bieżąco staramy się interweniować w tego typu kwestiach poprzez podjęte próby identyfikacji osób podrzucających nielegalnie odpady, z różnym skutkiem. Tego typu działania przedkładają się na generowanie kosztów związanych z uporządkowaniem dzikich wysypisk śmieci.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu Adam Michcik jak oddać ważny głos - na region

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto