MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Interwencja policji w schronisku w Wojtyszkach. Uratowano ponad 100 zwierząt ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Interwencja policji w schronisku w Wojtyszkach.
Interwencja policji w schronisku w Wojtyszkach. Fot. Pogotowie dla Zwierząt
Dobiegła końca kilkudniowa interwencja w jednym z największych w Polsce schronisku dla zwierząt w Wojtyszkach (powiat sieradzki, gmina Brąszewice) . Dziesięć zespołów złożonych z lekarzy weterynarii, zoopsychologów, techników weterynarii oraz ponad 100 funkcjonariuszy policji z trzech różnych komend sprawdziło warunki w jakich przetrzymywanych jest ponad 1200 psów i kotów oraz innych zwierząt.

Interwencja policji w schronisku w Wojtyszkach. Uratowano ponad 100 zwierząt

- Wszystko po to aby uratować przebywające tam zwierzęta - mówi Grzegorz Bielawski z "Pogotowia dla Zwierząt".
- Sposób prowadzenia tych oględzin był inny niż rok temu w schronisku w Radysach, gdzie wszyscy mogli wejść. Tym razem, decyzją policji nie tylko nie mogliśmy relacjonować na żywo naszej pracy, ale także nie mogliśmy nic pisać podczas dokonywania czynności przeszukania. Dzięki temu, że było inaczej i skupiliśmy się na rzeczowej pracy - w kilka dni udało się dokonać oględzin ponad tysiąca zwierząt. I tu wielkie podziękowania dla Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, która nadzoruje postępowanie. Nie było łatwo i podczas tych oględzin było sporo kłótni w sprawie konieczności uratowania zwierząt.

Jak twierdzi nasz rozmówca uratowano 104 zwierzaki odebrane w trybie interwencyjnym, 67 psów, 7 kotów i 30 królików. Wyjechały one pod dalszą opiekę „Pogotowia dla Zwierząt” w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

- Jutro zaczniemy pokazywać pierwsze materiały wideo z tego miejsca - kontynuuje nasz rozmówca. - Pokażemy też pierwsze uratowane „biedy” z tego miejsca. To nie koniec naszej interwencji w Wojtyszkach. Póki co zajmujemy się ratowaniem psów i innych zwierząt naprawdę w ciężkim stanie. Potrzebujemy w tym państwa pomocy. Tak też było w Radysach. Potem wróciliśmy jeszcze raz do tego miejsca po odbiór wszystkich zwierząt - dodaje Grzegorz Bielawski.

Jak mówi na razie o dalszych planach co do działań w Wojtyszkach nie może wszystkiego powiedzieć. Podkreśla jednak, że uruchomiono zbiórkę, aby uratować z tego miejsca wszystkie psy. Pogotowie dla zwierząt jest zdeterminowane, aby tego dokonać. Prosi aby pomogli w tym wszyscy zainteresowani. Szczegółowe informacja można uzyskać pod numerem telefonu 513 569 791.

- W ramach postępowania przejętego z Prokuratury Rejonowej w Sieradzu Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie dotyczące podejrzenia znęcania się ze szczególnym okrucieństwem na zwierzętami od roku 2017 w jednym ze schronisk na ternie województwa łódzkiego - mówi Maciej Meler, rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp Maciej Meler. - Przez ostatnie cztery dni w miejscu, gdzie znajduje się schronisko wykonywano czynności oględzin z udziałem biegłych z zakresu dobrostanu zwierząt oraz lekarzy weterynarii. Czynności nadzorowała prokuratura. Brało w nich udział ponad 100 funkcjonariusz policji z trzech różnych komend. Prokurator zarządził zabezpieczenie dokumentów dotyczących poszczególnych zwierząt. Na tym etapie zachodzi jeszcze konieczność pozyskania dowodów z zakresu opinii biegłych jak również odtworzenia pobytu zwierząt w schronisku. Wymaga to pracochłonnych czynności. Dotychczas przesłuchano już kilkudziesięciu świadków, a dalsze czynności trwają. Postępowanie prowadzone jest w sprawie.

Interwencja policji w schronisku w Wojtyszkach.

Interwencja policji w schronisku w Wojtyszkach. Uratowano po...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto