Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ile pieniędzy zebrano podczas licytacji prac Warsztatów Terapii Zajęciowej? Zobaczcie FOTO

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Ile pieniędzy zebrano podczas licytacji prac Warsztatów Terapii Zajęciowej
Ile pieniędzy zebrano podczas licytacji prac Warsztatów Terapii Zajęciowej Fot. Dariusz Piekarczyk
Podczas tegorocznej licytacji prac podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sieradzu udało się zebrać około sześciu tysięcy złotych. Aukcja odbyła się po raz 23. Warsztaty, jak podkreśla Grzegorz Delida, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu, działają natomiast od 1996 roku.

- Po raz 23 mamy licytację prac osób niepełnosprawnych Warsztatów Terapii Zajęciowej - mówi Grzegorz Delida, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu. - Jest ona związana ze światowymi obchodami osób z niepełnosprawnościami, który w tym roku wypada 3 grudnia. Aukcje od lat cieszą się dużym zainteresowaniem a pieniądze uzyskane z tego tytułu przeznaczamy na sfinansowanie wyjazdów bądź wycieczek osób z niepełnosprawnościami. W ubiegłym roku udało się pojechać do Kołobrzegu, Świnoujścia, czyli nad Bałtyk. Wyjazd dofinansował nam nasz Urząd Miasta. Dodam, że planujemy 21 grudnia wieczerzę wigilijną dla osób starszych i samotnych. Pod opieką MOPS ma ponad 1000 osób. To opieka w różnych formach, a pomagamy osobom chorym, starszym, niepełnosprawnym. To nie tylko pomoc finansowa, ale także pobyty w Domu Dziennego Pobytu, Klubie Seniora, Ośrodek Adaptacyjny, czy wspomniane Warsztaty Terapii Zajęciowej. W ostatnim czasie przybywa nam osób starszych i samotnych.

- Jestem 13 lat zastępcą prezydenta miasta i w tej akcji biorę praktycznie czynny udział każdego roku - mówi z kolei Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza. - To pożyteczna akcja, bo pokazuje, ze uczestnicy warsztatów są potrzebni, dostrzegalni. Niebagatelny jest także akcent finansowy.

- To bardzo potrzebna inicjatywa - zauważa starosta sieradzki Mariusz Bądzior. - Z jednej strony mobilizuje osoby z dysfunkcjami do tego żeby chciały coś dać od siebie. Widząc nas uczestniczących w akcji one czują się potrzebne, ważne. Ważny jest tu także gest serca.

Dzięki tej formy wsparcia uczestnicy Warsztatów w przyszłym roku znów będą mogli pojechać na wycieczkę. W ubiegłym roku zwiedzili Pomorze Zachodnie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto