MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powstańczy rajd sieradzkiego PTTK w sobotę 27 kwietnia. Turyści pokonają trasę poprowadzoną po powiecie poddębickim. Trwają zapisy ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Tym razem turyści powędrują trasa poprowadzoną po powiecie poddębickim
Tym razem turyści powędrują trasa poprowadzoną po powiecie poddębickim Paweł Gołąb
Pierwsza tegoroczna piesza wyprawa Oddziału PTTK w Sieradzu już niebawem. Sezon tradycyjnie zainauguruje Rajd „Śladami Łuki Bakowicza”, którego uczestnicy podążają śladami powstańców styczniowych. Tym razem turyści zawitają do powiatu poddębickiego. Trwają zapisy.

Rajd „Śladami Łuki Bakowicza”, którego nazwa nawiązuje do traktującej o powstaniu książki „Sprawy Łuki Bakowicza” autorstwa piewcy Sieradzczyzny Teodora Goździkiewicza, odbędzie się po raz 47. Wyprawa odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. W tym roku turyści wędrować będą po trasie poprowadzonej po powiecie poddębickim. Pokonają odcinek o długości około 12-13 kilometrów poprowadzony z Niewiesza poprzez Biernacice do Bronowa. Zbiórka została wyznaczona na godz. 7.30 na Placu Wojewódzkim w Sieradzu. Powrót zaplanowano w godz. 16.00-17.00.

Podczas rajdu wystąpić mogą niewielkie i krótkotrwałe utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach 9.00 – 10.00 na drodze z Niewiesza do Szarowa oraz w godzinach dopołudniowych przy dwukrotnym przekraczaniu drogi wojewódzkiej nr 469 w Biernacicach i ponownie, ok. godz. 13.00 na odcinku Konopnica – Bronów. Ponadto ok. godz. 12.00 grupa przecinać będzie drogę do Stemplewa, w lesie w miejscu skrzyżowania ze szlakiem turystycznym.

W galerii artykułu obejrzeć można zdjęcia z ubiegłorocznego rajdu, który prowadził po gminie Sędziejowice w powiecie łaskim.

Rajd „Śladami Łuki Bakowicza”. Trwają zapisy

Koszt udziału w Rajdzie „Śladami Łuki Bakowicza" 2024 to 25 zł od osoby. Wpłaty od chętnych przyjmowane będą w dniu 22 kwietnia (poniedziałek) w siedzibie Oddziału PTTK w Sieradzu (w budynku Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu przy ul. Żwirki i Wigury 4) godz. 16.00 - 17.45.

Wpłaty można także dokonać na konto Oddziału PTTK Sieradz (Bank Spółdzielczy w Sieradzu nr 55 9267 0006 0000 1977 2000 0010 - z dopiskiem: Rajd Powstańców 1863 r. i od kogo wpłata). To do piątku 19 kwietnia. Jak zaznaczają organizatorzy, preferowane są wpłaty dokonane w siedzibie Oddziału.

W Poddębickiem wiele śladów po Powstaniu Styczniowym 1863 roku

Na terenie powiatu poddębickiego powstańcy styczniowi 1863 roku działali aktywnie tocząc niejedną potyczkę. Pamięć o niepodległościowym zrywie jest pielęgnowana do dzisiaj, o czym świadczą nowe tablice honorujące jego uczestników. Odsłonięte zostały niedawno w Jeżewie w gminie Zadzim, Wilamowie w gminie Uniejów i Niewieszu w gminie Poddębice, skąd ruszy rajd.

Niewiesz, gmina Poddębice

Tablica upamiętnia weterana Powstania Styczniowego Artura Dzierzbickiego

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Artura Dzierzbickiego, b...

Wilamów, gm. Uniejów

Tablica upamiętnia uczestników bitwy pod Czepowem

Tablica poświęcona powstańcom styczniowym poległym w 1863 ro...

Jeżew, gmina Zadzim

Upamiętniono powstańców styczniowych Oddziału Żandarmerii Narodowej poległych między Kłoniszewem a Jeżewem w dniu 4 grudnia 1863 roku

Tablica poświęcona powstańcom styczniowym została odsłonięta...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tanie linie trują! Ryanair i Wizz Air na czele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto