Amatorzy Zapolice pokonali Iskrę Stolec [zdjęcia]

Małgorzata Gołębiowska
W II kolejce spotkań rundy wiosennej Klasy A gr. II, Amatorzy Zapolice podejmowali na własnym stadionie Iskrę Stolec. Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego wiernego kibica Zapolic - Ireneusza Manieckiego.

Zwyciężyła drużyna Zapolic 5:2, choć worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Goście od 12.minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z zawodników. W 70 minucie było już 4:0, jednak miejscowi trochę się rozluźnili i Iskra zdołała strzelić dwie bramki. Piątą bramkę drużyna Zapolic zdobyła na 5 minut przed końcem gry. Skutecznością w tym spotkaniu popisał się Tomasz Krystkiewicz, który zdobył cztery bramki dla Amatorów, natomiast jedno trafienie dołożył Kamil Ornafel.

- Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo to są dla nas cenne zdobyte trzy punkty. Na zwycięstwo czekaliśmy od XIV kolejki, kiedy to ostatni raz zremisowaliśmy 2:2 z Janiszewicami. Na uwagę zasługują cztery bramki zdobyte przez naszego napastnika - Tomka Krystkiewicza, ale również gol Kamila Ornafla, który jest naszym juniorem. Myślę, że młodzi zawodnicy stopniowo się już ogrywają w seniorskiej piłce - mówi Damian Stolarczyk, bramkarz Amatorów.

Skład Amatorów: Stolarczyk Damian - Barbarowicz Krzysztof, Przybylski Maciej, Streflik Paweł, Brzezowski Mateusz (54' Łukasz Czubiński) - Ornafel Kamil, Woźniak Tomasz, Werner Paweł, Jaworski Mateusz - Krystkiewicz Tomasz, Aleksandrowicz Przemysław