MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa majówka 2024. Rekreacyjny zakątek urządzony niedawno w Warcie to idealny pomysł na wypoczynek. Zobaczcie jak jest tu fajnie ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Warta zaprasza do nowego zakątka rekreacyjnego. Można tu wypocząć na wiele sposobów
Warta zaprasza do nowego zakątka rekreacyjnego. Można tu wypocząć na wiele sposobów Paweł Gołąb
Majówka sprzyja odpoczynkowi w naturze. Idealnie nadaje się do tego nowy zakątek rekreacyjny urządzony w Warcie. Chętnych nie brakuje. Zobaczcie jak jest tu fajnie.

Mowa o terenach przy ul. Tarnowskiego w Warcie, które zagospodarowano na rekreacyjny zakątek, w którym można wypocząć nad wodą, ale nie tylko. Urządzono tu kilka stref, w tym do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Majówka ze sprzyjającą pogodą stanowiła idealny moment na rozpoczęcie sezonu i z tej okazji skorzystała niejedna osoba. Zobaczcie w fotogalerii artykułu.

Tereny przy ul. Tarnowskiego w Warcie stanowiące starorzecze rzeki Warty to jedna z najnowszych wodnych atrakcji Łódzkiego. Jak informowaliśmy wcześniej, prace ruszyły w kwietniu 2022 roku, a całość oddano do użytku z początkiem wakacji 2023.

Jak podkreślał Urząd Miejski w Warcie, projekt to przykład idealnego połączenia nowoczesności z ekologią. - Zadanie polegało na utworzeniu kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego oraz stworzenie warunków do rekreacji i edukacji ekologicznej dla mieszkańców miasta i gminy Warta. Projekt z pewnością przyczyni się do integracji mieszkańców. To miejsce gdzie jednocześnie można obcować z naturą, wypocząć oraz aktywnie spędzić czas indywidualnie lub z rodziną. Ten obiekt to nowy i z pewnością ważny punkt na mapie województwa łódzkiego. Obiekt, który warto odwiedzić.

Nowa wodna atrakcja w Warcie ma kilka stref

Kompleks rekreacyjny został podzielony na 6 stref:

  • - Strefa wejścia: w strefie wejścia zlokalizowany został stojak na rowery, stacja do samodzielnej naprawy rowerów, ławki, kosze, "psie stacje’’ oraz tablica informacyjna. Ponadto znalazły się toalety przenośne typu „toi-toi" wraz z ogrodzeniem oraz wiata śmietnikowa z pojemnikami zbiorczymi na odpady.
  • - Strefa piknikowa: w strefie tej wybudowane zostały trzy altany z ławostołami oraz grillami, miejsca na ognisko - paleniska z ławkami, pomosty piknikowe z ławostołami oraz kosze na śmieci, stojaki na rowery i punkt obsługi technicznej.
  • - Strefa zabaw i sportu: w strefie tej znalazły się dwa place zabaw - jeden dla dzieci młodszych, drugi dla dzieci starszych oraz dwa boiska do piłki plażowej z piłkochwytami. W ramach budowy placu zabaw dla dzieci starszych zaplanowano montaż zestawu do ćwiczeń z elementami street workout, trampoliny gruntowej oraz dwóch zestawów linowych do wspinaczki. Ponadto cała strefa została wyposażona w ławki do siedzenia oraz kosze na śmieci.
  • - Strefa rekreacji wodnej: w tej strefie znajduje się plaża z wyznaczonym kąpieliskiem i stanowiskiem dla ratownika, drewniane nadbrzeże z zadaszonymi miejscami do siedzenia oraz pomost. Na terenie strefy znajduje się przebieralnia, natrysk, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz tablice informujące o warunkach korzystania z kąpieliska.
  • - Strefa edukacji ekologicznej: w tej strefie możliwe jest poznanie miejscowych walorów przyrodniczych, w szczególności wybranych gatunków ptaków żyjących w pobliskim rezerwacie Jeziorsko, a jednocześnie umożliwić aktywne spędzanie czasu. W strefie edukacji ekologicznej znajdują się placyki z elementami edukacji ekologicznej (tablice oraz plenerowe gry edukacyjne), miejsca do siedzenia, pomosty obserwacyjne, kosze na śmieci, budki dla ptaków oraz realistyczne figury ptaków.
  • - Strefa spacerowa: funkcją tego obszaru jest możliwość odpoczynku i spacerów. Znajdują się tu ścieżki piesze prowadzące do placyków z poidełkiem oraz z rabatą z roślinami rzadkimi występującymi na okolicznych obszarach, ławki i kosze na śmieci. Teren będzie służyć mieszkańcom przez cały rok, jednak poszczególne strefy będą działać w pełnym zakresie w określonych miesiącach.

Inwestycja została zrealizowana za ponad 3,2 miliona złotych. Z tego połowę, czyli 1,6 miliona złotych stanowiły fundusze zewnętrzne pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

od 7 lat
Wideo

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto