Tygodniowy przegląd prasy (Sieradz, 19.09-25.09.2021), poznaj najważniejsze informacje z Sieradza

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sieradza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sieradza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sieradza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.09 a 25.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sieradz ma od soboty nową rzeźbę - to Fortepian Chopina - ZDJĘCIA”?

Przegląd tygodnia Sieradz od 19.09 do 25.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sieradz ma od soboty nową rzeźbę - to Fortepian Chopina - ZDJĘCIA

W sobotę w Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu świętowano 200 rocznicę urodzin wielkiego poety, ale także prozaika, dramatopisarza, eseisty, grafika, a nawet rzeźbiarza, malarza i filozofa Cypriana Kamila Norwida. Z tej też okazji odsłonięto na placu przed placówką rzeźbę opartą na najbardziej znanym wierszu Norwida „Fortepian Chopina”. Rzeźba jest hołdem złożonym wybitnemu twórcy.

📢 Warta Sieradz rozbija Stal Głowno 5:0! Kibice mieli powody do radości ZDJĘCIA

Warta Sieradz jest bezbłędna w IV lidze. W dziewiątym meczu podopieczni trenera Marcina Węglewskiego odnieśli w sobotę dziewiąte zwycięstwo. Pokonali w sobotę na stadionie MOSiR Stal Głowno aż 5:0 (2:0) i są oczywiście liderem tabeli.

📢 W których powiatach w woj. łódzkim jest najwięcej rozwodów?

Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego za 2020 rok w Polsce miało miejsce ponad 51 tys. rozwodów. Średnia rozwodów na 10 tys. mieszkańców wyniosła 13,3. W województwie łódzkim jest ona nieco niższa i wynosi niespełna 13. Jak wygląda sytuacja w powiatach województwa łódzkiego? W kilku z nich ilość rozwodów na 10 tys. mieszkańców znacznie przekracza średnią krajową. W naszej galerii zdjęć możecie sprawdzić ile rozwodów zgodnie z danymi GUS miało miejsce w Waszych powiatach w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców oraz do ilu rozwodów doszło w ogóle.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 19.09-25.09.2021 Sieradz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sieradzu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Sobota na sportowo w Błaszkach. Bykly pierwsze gminne igrzyska ZDJĘCIA

Na Stadionie Miejskim w Błaszkach rozegrano w sobotę 1. Gminne Igrzyska. Głównym ich punktem był bieg na 800 metrów, a sygnał do startu dał burmistrz Piotr Świderski.Ponadto nie zabrakło różnorakich atrakcji dla dzieci i młodzieży.

📢 Piesza pielgrzymka z parafii ojców orionistów dotarła do Sanktuarium w Charłupi Małej FOTO

Piesza Pielgrzymka ze zduńskowolskiej parafii św. Antoniego z Padwy dotarła w sobotę do Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Pątniczy trud podjęła prawie setka wiernych. Przed sanktuarium powitał ich kustosz ks. prałat Grzegorz Drzewiecki.

📢 Śmiertelny wypadek w Słomkowie Suchym. Nie żyje 54-latek. Sprawca wypadku uciekł!

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę rano w okolicach Słomkowa Suchego (powiat sieradzki). Zginął 54-letni motorowerzysta. Kierowca, który doprowadził do śmierci mężczyzny uciekł z miejsca wypadku i poszukuje go policja.

📢 Nie jedz tych rzeczy. LIDL, Biedronka, Auchan wycofują z polskich sklepów toksyczną żywność

Żywność na sklepowych półkach w Lidlu, Auchan, Biedronce czy Żabce nie nadaje się do jedzenia. Potwierdziły to badania Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To wina producentów. Ogromne partie żywności są wycofywane ze sprzedaży. Trzeba je zutylizować, bo mogą bardzo zaszkodzić, zwłaszcza żywność przeznaczona dla dzieci. W popularnych produktach wykryte zostały bakterie, pleśń, a nawet szkoło. Zebraliśmy aktualne ostrzeżenia GIS w jednym miejscu. Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe pilne decyzje wycofania ze sklepów żywności. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Wycofane artykuły to głównie żywność, napoje i używki.

📢 "Nasz Nowy Dom", odcinek 244. Wzruszająca historia Pani Marii. Udało się odmienić los jej rodziny! Zobaczcie zdjęcia z metamorfozy

W 244. odcinku programu "Nasz Nowy Dom" poznaliśmy wzruszającą historię Pani Marii i jej dzieci: Klaudii i Huberta. Pani Maria rozwiodła się z mężem i wraz z dziećmi zamieszkała w starym, zrujnowanym domu w Trzcińcu, kupionym dzięki pomocy swojej mamy. Rok później doszło do rodzinnej tragedii - dzieci spędzały wakacje z ojcem, który na ich oczach zasłabł i utonął. Do dziś rodzina żyje w cieniu tego dramatu, dzieci nie mogą się pozbierać.

📢 Kierowcy 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia najlepsi w Polsce! ZDJĘCIA

W piątek (24 września) w Grudziądzu zakończył się ostatni etap konkursu „Wojskowy Kierowca Roku 2021”. Zwycięzcą tegorocznej edycji ponownie została drużyna Dowództwa Garnizonu Warszawa, którą tworzyli żołnierze 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. Dowódca sieradzkiej jednostki jest płk. Wojciech Daniłowski.

📢 Mieszkańcy "Małego Sieradza" odwiedzili w piątek Sieradz - ZDJĘCIA

Po raz drugi we wrześniu zawitali do Sieradza mieszkańcy Wojcieszyna oraz okolicznych miejscowości koło Nowogardu w zachodniopomorskiem. Za pierwszym razem pięcioosobowa delegacja odwiedziła Sieradza, ale wzięła też udział w odpuście w Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Tym razem ponad 40 osób zatrzymało się tu w drodze na Jasną Górę, gdzie podążają z pielgrzymką autokarową. W bazylice Mniejszej wzięli udział we mszy świętej.

📢 Tak wygląda Cmentarz Komunalny w Sieradzu po nocnej wichurze ZDJĘCIA

Wichura, która przeszła w nocy nad naszym regionem na szczęście nie wyrządziła większych strat na Cmentarzu Komunalnym w Sieradzu, największej w powiecie sieradzkim nekropolii.

📢 Przed nami piękny weekend. Warto wybrać się do ZOO Safari Borysew koło Poddębic. CENNIK, ZDJĘCIA

Zapowiada się piękny, słoneczny weekend. W całym kraju ma być ponad 20 stopni Celsjusza. Gdzie wybrać się na spacer? Proponujemy wypad do ZOO Safari Borysew koło Poddębic. Pojawiliśmy się tam z aparatem, by przypomnieć Wam, jak tam jest. Zapraszamy na wirtualny spacer po ZOO.

📢 Ślub w kolegiacie ponad 40 lat temu. Udzielał go. ks. infułat Apolinary Leśniewski FOTO

Tym razem publikujemy zdjęcia ze ślubu w sieradzkiej kolegiacie (obecnie Bazylika Mniejsza) udzielanego młodej parze przez księdza infułata Apolinarego Leśniewskiego, proboszcza parafii pod wezw. Wszystkich Świętych. Mamy też fotografie z przyjęcia weselnego.Zdjęcia wykonano w latach 60 lub 70.

📢 Nie żyje biskup Edward Janiak, były ordynariusz diecezji kaliskiej. Miał 69 lat

W wieku 69 lat zmarł biskup senior Edward Janiak, były ordynariusz diecezji kaliskiej, która obejmuje swoim zasięgiem część parafii naszego regionu. Duchowny urodził się 14 sierpnia 1952 w Malczycach na Dolnym Śląsku, gdzie po II wojnie światowej wyjechali jego rodzice, którzy dotychczas mieszkali we Łeszczyn, parafia Stolec w powiecie sieradzkim. Na tamtejszym cmentarzu spoczywają jego dziadkowie. Edward Janiak jak już był biskupem często odwiedzał byłą parafię swoich rodziców, której proboszczem jest obecnie ks. prałat Zbigniew Stefański.

📢 Piotr Nowak – król kibiców w blasku rac został pochowany w Zduńskiej Woli ZDJĘCIA

Pogrzeb Piotra Nowaka rozpoczęła msza w kościele św. Maksymiliana na os. Południe w Zduńskiej Woli. Odbyła się z udziałem rodziny, przyjaciół, znajomych. Swojego króla żegnali też kibice, którzy przyjechali z różnych miast w Polsce.

📢 Robert Kupisz zachwycony zdjęciami Julii Sobczyńskiej z Łasku, uczestniczki programu TOP MODEL

Pochodząca z Rogóźna 22-letnia Julia Sobczyńska, która mieszka w Łasku przeszła do kolejnego etapu programu TOP MODEL. W 4.odcinku efektami jej sesji zdjęciowej zachwyceni byli nie tylko jurorzy, ale także gość specjalny Robert Kupisz, znany projektant mody.

📢 Brawo! Dziewczęta z Jagiellończyka piąte w kraju, a Wiktoria złota ZDJĘCIA

Kołobrzeg był gospodarzem finału Ogólnopolskiej Ligi Lekkoatletycznej. Fantastycznie w zawodach spisała się reprezentacja dziewcząt I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, która uplasowała się na piątym miejscu!

📢 Mirosław Antoni Owczarek ma 9 i 10 kyu i jest prawie jak Bruce Lee ZDJĘCIA

Sternik Solidarności Podregion Ziemia Sieradzka, jednocześnie radny miejski Sieradza i były przewodniczący Rady Miasta Mirosław Antoni Owczarek zdał egzamin na 9 i 10 kyu w karate. Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż uczynił to w wieku 72 lat! Stosowne certyfikaty otrzymał w środowy wieczór podczas zajęć Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai.

📢 Plebiscyt Uśmiech Dziecka Sieradz 2021. Głosowanie zakończone. Sprawdź wyniki!

W środę (22 września) zakończyło się głosowanie w plebiscycie "Dziennika Łódzkiego" Uśmiech Dziecka. Przedstawiamy po 5 kandydatów w poszczególnych kategoriach, którzy w Sieradzu zdobyli najwięcej głosów.

📢 Oni rządzą sieradzką oświatą. Dyrektorzy szkół średnich, podstawówek i przedszkoli ZDJĘCIA

Nowy rok szkolny ruszył na dobre. To dobra okazja, by przypomnieć, kto zajmuje kierownicze stanowiska w sieradzkiej oświacie. Przedstawiamy dyrektorów publicznych szkół średnich, podstawowych oraz przedszkoli działających w Sieradzu. Poszczególne sylwetki - patrz w galerii.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dopłaty do cen energii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie