Przegląd tygodnia w Sieradzu, najważniejsze wydarzenia od 25.10 do 31.10.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sieradza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sieradza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sieradza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.10 a 31.10.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zarobki w Biedronce, Lidlu, McDonald’s i innych sieciówkach. Tyle na konto dostają kasjerzy [stawki - 1.11.2020 r.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Sieradz od 25.10 do 31.10.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zarobki w Biedronce, Lidlu, McDonald’s i innych sieciówkach. Tyle na konto dostają kasjerzy [stawki - 1.11.2020 r.]

W 2020 roku płaca minimalna wynosi 2600 złotych brutto. Ile w tym roku będą zarabiają pracownicy Lidla, Biedronki czy Netto. Zapotrzebowanie na pracowników handlu jest bardzo duże. Nie pomogły nawet wolne niedziele. Wiele sklepów w związku z pandemią wydłużyło czas pracy, więc pracowników w tej branży ciągle brakuje. Pracodawcy kuszą ich jak mogą podnosząc wynagrodzenie.Wiele informacji o zarobkach w danych marketach pochodzi od pracowników, które zamieszczane są na forach internetowych. W większości sieci zarobki uzależnione są od lokalizacji sklepu. W dużych miastach zarobki są wyższe niż w małych miejscowościach. Wynagrodzenie uzależnione jest także od stażu pracy. Zobacz zarobki pracowników sklepów w powyższej galerii.

📢 Strajk Kobiet w Polsce: najlepsze slogany. Te transparenty to prawdziwe MEMY ulicy. Oto najciekawsze hasła i banery na protestach.

Od czwartku 22 października w całej Polsce trwa Strajk Kobiet związany z decyzją Trybunału Konstytucyjnego prowadzącą do zaostrzenia ustawy dotyczącej aborcji. Na kolejnych marszach coraz więcej osób pojawia się z transparentami. Poza klasycznymi sloganami widnieją na nich także niezwykle kreatywne hasła. Oto najlepsze banery, jakie pojawiły się na protestach w całej Polsce. To prawdziwe memy ulicy!

📢 Koronawirus. W sieradzkim szpitalu nie badają już na COVID- 19

Sieradzki szpital nie wykonuje już badań przesiewowych w kierunku wirusa SARS-CoV-2 u personelu medycznego i pozostałych pracownik. Lecznica poinformowała o tym oficjalnie.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Air 10,9" 64GB Wi-Fi Błękitny (MYFQ2FDA)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 25.10-31.10.2020 Sieradz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sieradzu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wszystkich Świętych 2020 w Sieradzu. Tłumy na Cmentarzu Komunalnym. Kwiaty po złotówce - ZDJĘCIA

Decyzja o zamknięciu cmentarzy zaskoczyła wielu ludzi. Nic dziwnego, że jeszcze w piątek gremialnie ruszyli na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich bliskich.

📢 Deszczowy protest kobiet w Sieradzu. Milion stoi, żadna się nie boi! - ZDJĘCIA

Mimo padającego deszczu około 200 osób wzięło udział w piątkowym proteście kobiet w Sieradzu. Protest rozpoczął się, jak zwykle, w Rynku pod biurem posłanki na Sejm RP Joanny Lichockiej oraz eurodeputowanego Witolda Waszczykowskiego. Tym razem nie wzięła w nim udział lidera Partii Razem Anna Sikora, która organizowała wszystkie dotychczasowe spotkania.

📢 Od jutra cmentarze zostają zamknięte. Są też wytyczne dla administracji i seniorów

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami na konferencji poruszono temat cmentarzy, a także administracji publicznej. Premier zaapelował również do seniorów. Cmentarze zostają zamknięte.

📢 Pilne! Cmentarze zamknięte 31 października, 1 i 2 listopada

  • Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte - powiedział premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji prasowej.

📢 Plakaty na Strajk Kobiet do pobrania. Walka o prawa kobiet w oczach twórców. Plakaty protestacyjne tworzą nie tylko artyści

Obecna sytuacja w Polsce związana z wyrokiem wydanym przez Trybunał Konstytucyjny zaostrzającym prawo aborcyjne porusza wiele serc, w tym twórców. W jaki sposób artyści solidaryzują się z protestującymi? Robiąc to, co potrafią najlepiej - projektując niezwykłe plakaty na Strajk Kobiet, które mówią więcej, niż tysiąc słów. Wiele z nich można pobrać za darmo. Plakaty protestacyjne: oto najmocniejsze propozycje.

📢 STRAJK KOBIET 2020. Lista miast w Polsce, w których będą protesty [MAPA]

Strajk kobiet 2020. W Polsce od czwartku, 22 października, odbywają się protesty - nie tylko - kobiet. Przybierają różne formy: wolnych spacerów czy składania zniczy i transparentów w konkretnych miejscach. Listę protestów wraz z datami oraz miast, w których odbywać się będą najbliższe wydarzenia, znajdziecie w artykule poniżej.

📢 Koronawirus. Już ponad tysiąc przypadków w Sieradzu i powiecie sieradzkim (30.10.2020)

Jak wygląda aktualna sytuacja w województwie łódzkim oraz w Sieradzu i okolicach? Poniżej zamieszczamy bieżące informacje o sytuacji epidemicznej i szerzeniu się wirusa wywołującego chorobę COVID-19.

📢 Tanie nieruchomości od PKP w województwie łódzkim ZDJĘCIA

Tanie nieruchomości od PKP. Mieszkania sprzedawane są nie tylko przez deweloperów czy właścicieli, ale też komorników, gminy, urzędy skarbowe, także... Polskie Koleje Państwowe.

📢 Nowe nazwy szkół w powiecie sieradzkim - ZDJĘCIA

Część szkół średnich powiatu sieradzkiego będzie miała od 1 września 2021 roku nowe nazwy. Działanie to jest efektem reformy systemu oświaty z dnia 1 września 2019 roku, polegającej na likwidacji gimnazjów. Zgodnie z uchwałami Rady Powiatu Sieradzkiego z dnia 28 października br., pięć placówek oświatowych z terenu powiatu otrzyma nowe nazwy.

📢 Zmiany w organizacji ruchu drogowego w okresie Wszystkich Świętych

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. W tym szczególnym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych Tegoroczny Dzień Wszystkich Świętych ze względu na sytuację epidemiczną jaka panuje w kraju może być dla wielu z nas trudniejszy.

📢 Zarobki w Biedronce, Lidlu, McDonald’s i innych sieciówkach. Tyle na konto dostają kasjerzy [stawki]

W 2020 roku płaca minimalna wynosi 2600 złotych brutto. Ile w tym roku będą zarabiają pracownicy Lidla, Biedronki czy Netto. Zapotrzebowanie na pracowników handlu jest bardzo duże. Nie pomogły nawet wolne niedziele. Wiele sklepów w związku z pandemią wydłużyło czas pracy, więc pracowników w tej branży ciągle brakuje. Pracodawcy kuszą ich jak mogą podnosząc wynagrodzenie. Wiele informacji o zarobkach w danych marketach pochodzi od pracowników, które zamieszczane są na forach internetowych. W większości sieci zarobki uzależnione są od lokalizacji sklepu. W dużych miastach zarobki są wyższe niż w małych miejscowościach. Wynagrodzenie uzależnione jest także od stażu pracy. Zobacz zarobki pracowników sklepów w powyższej galerii.

📢 Sytuacja wygląda tragicznie,rząd jednak zamknie cmentarze? Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego na Stadionie Narodowym

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego . Choć sytuacja wygląda tragicznie, rząd na dzisiejszej konferencji prasowej nie wprowadził żadnych nowych ograniczeń. Jak zapowiedział jednak premier Mateusz Morawiecki informacje dotyczące 1 listopada, a także pracy biurowej i innych dziedzin, które rząd chce dodatkowo uregulować, zostaną przekazane społeczeństwu jutro, 30 października.

📢 Nie żyje siostra urszulanka z Sieradza. Miała 90 lat

W wieku 90 lata zmarła siostra Maria Bernadetta (Leokadia Dobrodziej) z sieradzkiego klasztoru sióstr urszulanek. W zgromadzeniu sióstr urszulanek spędziła 67 lat.

📢 Złoczew sprzed lat na starej fotografii - ZDJĘCIA

Prezentujemy archiwalne zdjęcia Złoczewa ze zbiorów tamtejszego magistratu.

📢 Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas odwiedzania cmentarzy

Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy i porządkujemy groby bliskich. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. Pamiętajmy, że to „okazja czyni złodzieja”. W tym szczególnym - z uwagi na stan epidemii czasie, apelujemy do mieszkańców o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego, zachowaniu dystansu społecznego i przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Sieradzcy policjanci podczas wizyty na Cmentarzu Komunalnym sprawdzali stosowanie wprowadzonych obostrzeń, przypominając mieszkańcom o konieczności zadbania o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

📢 Protest kobiet w Sieradzu.Rewolucja jest kobietą. Było około 1.200 osób - ZDJĘCIA

To siódmy dzień protestów w całym kraju przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji. W Sieradzu udział w proteście wzięło udział około 1.200 osób. Protest rozpoczął się w Rynku pod biurem posłanki z okręgu sieradzkiego Joanny Lichockiej i europosła Witolda Waszczykowskiego. Tam do zebranych przemówiła główna organizatorka sieradzkich protestów Anna Sikora, liderka Partii Razem. Nie przebierała w słowach, oskarżając między innymi Jarosława Kaczyńskiego o podżeganie do rozlewu krwi.

📢 Przewodnicząca Rady Powiatu Sieradzkiego zarażona koronawirusem

Przewodnicząca Rady Powiatu Sieradzkiego Olga Kołoszczyk zarażona koronawirusem

ZOBACZ KONIECZNIE

Rząd obiecuje wspomóc psychiatrię dziecięcą

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie