MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sieradzki sąd zdecydował w trybie wyborczym w sprawie Pabich - Osiewała ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Sieradzki sąd zdecydował w trybie wyborczym w sprawie Pabich - Osiewała
Sieradzki sąd zdecydował w trybie wyborczym w sprawie Pabich - Osiewała Fot. Dariusz Piekarczyk
Sąd Okręgowy w Sieradzu wydał nieprawomocny wyrok w trybie wyborczym, w sprawie agitacji wśród dzieci i młodzieży przed drugą wyborów. Urzędujący prezydent Sieradza Paweł Osiewała posądził bowiem o takie działania kontrkandydata w drugiej turze wyborów samorządowych wicestarostę Michała Pabicha z Koalicji Obywatelskiej. Sędzia zakazał jednocześnie Pawłowi Osiewale rozpowszechniania informacji, że sztab wyborczy kontrkandydata złamał prawo. Włodarz miasta odwołał się od tej decyzji.

Michał Pabich powołując się na nieprawomocny wyrok sądu, poinformował, że Paweł Osiewała w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych skłamał, sugerując, że podczas wydarzenia sportowego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu rozdawał młodym sportowcom materiały wyborcze. Jego zdaniem, nic takiego miejsca nie miało.

- Nadzoruję sieradzką oświatę oraz wydział sportu Starostwa Powiatowego i na takich wydarzeniach często się pojawiam - przekonuje Michał Pabich. - Żeby było miło i żeby sprawić dzieciom radość, młodzież schodzącą z boiska częstowałem słodyczami, aby po udanych zawodach, po zwycięskim meczu, mogli się odprężyć, zrelaksować. Nikt tam nie mówił, żeby na mnie głosować. Był ze mną przewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego Maciej Sulgan oraz wiceprezes Warty Jakub Rozmarynowski. Byliśmy tam, bo była to impreza współfinansowana przez powiat sieradzki. Zarząd naszego powiatu podpisał umowę ze Szkolnym Związkiem Sportowym na kwotę 40 tysięcy złotych. Pierwszą transzę wypłacono już 10 kwietnia.

Do sprawy odniósł się Paweł Osiewała, który w specjalnym oświadczeniu dla mediów napisał między innymi:

Decyzja sądu nie jest prawomocna i zamierzam wnieść na nią zażalenie. Do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia post pozostanie na moim profilu, bo stoję na stanowisku, że wskazanie tego moralnie wątpliwego zachowania, było moją powinnością i zrobiłem to nikogo nie obrażając, na co wskazał sąd odrzucając wniosek kandydata o to bym go przeprosił. Wywołanie określonego wrażenia, działania i zainteresowania. Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży są miejscem, które politycy mogą omijać.W trakcie posiedzenia nie udowodniono, że kandydat a jednocześnie wicestarosta prowadził tam kontrolę. Nie udowodniono również, że nie prowadził agitacji. Zrezygnowałem z powoływania na świadków postronnych uczestników zdarzenia, którzy przyjechali tam tylko dla sportu. Dlatego też wyraziłem publicznie swój sprzeciw wobec takiego zachowania. Brak jednoznacznych wskazań, że podczas spotkań padły sformułowania będące formą agitacji wyborczej, leżał u podstaw wydanej decyzji.

Państwu pozostawiam ocenę jednocześnie informując, że decyzja sądu nie jest jeszcze prawomocna, a ja będę bronił swojego stanowiska i przedmiotowego traktowania mieszkańców oraz organizacji pozarządowej, która była organizatorem wydarzenia.[/cyt]

Paweł Osiewała dodaje ponadto że sąd nie nakazał mu złożenia przeprosin za opublikowanie postu. Podkreśla też, że nie zamierza usuwać publikacji do czasu wyroku w sądzie II instancji.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto