Puchar Polski: Pelikan Łowicz - Arka Gdynia 1:2

Dariusz Piekarczyk
Pelikan Grzegorza Wesołowskiego przegrał z Arką 1:2
Pelikan Grzegorza Wesołowskiego przegrał z Arką 1:2 Fot. Dariusz Śmigielski
Drugoligowy Pelikan Łowicz odpadł z Pucharu Polski. W meczu pierwszej rundy łowiczanie przegrali we wtorek, na swoim boisku z pierwszoligowcami z Gdyni. Pelikan Łowicz - Arka Gdynia 1:2.

Gdynianie prowadzili w Łowiczu 0:2

Pierwsza połowa meczu pierwszej rundy Pucharu Polski zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Na początku drugiej odsłony Pelikan miał rzut karny. Strzał Mykoły Dremluka obronił jednak bramkarz Arki. Chwilę później jeden z graczy gości trafił w słupek. Arka objęła prowadzenie w 62 minucie po celnym strzale głową rezerwowego Brazylijczyka Marcusa da Silvy. Na 2:0 podwyższył Mateusz Szwoch. Pelikan odpowiedział golem Adriana Świątka. Było to jednak w 88 minucie i na wyrównanie zabrakło czasu. A więc Pelikan Łowicz - Arka Gdynia 1:2! Goście w drugiej rundzie Pucharu Polski, gdzie trafić mogą na zespół ekstraklasy.

Koman grał w Pelikanie

W meczu Pucharu Polski z Arką w Pelikanie debiutował 28-letni Piotr Koman. To zawodnik, który rozegrał w ekstraklasie siedem spotkań. Wszystkie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Do Łowicza przyszedł z Okocimskiego Brzesko.

W Pucharze Polski walczy Lechia Tomaszów Mazowiecki

W środę o godz. 17 rozpocznie się w Tomaszowie Mazowieckim mecz XXI wieku. Trzecioligowa Lechia zmierzy się w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski z pierwszoligowcami z GKS Tychy. Faworytem są oczywiście goście.Liczymy jednak na niespodziankę. Stać na taką podopiecznych trenera Alaksandra Majića. Puchar Polski zaś rządzi się swoimi prawami.