MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Promocja podoficerska w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Promocja podoficerska w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia
Promocja podoficerska w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Fot.Dariusz Piekarczyk
Po raz pierwszy w tym roku miała miejsce w 15. Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia, którą dowodzi płk Wojciech Daniłowski, promocja bazowego kursu podoficerskiego „Sonda”dla blisko 70 żołnierzy zawodowych z jednostek Garnizon Warszawa, w skład której jednostka wchodzi. To największa i jednocześnie najnowocześniejsza jednostka łączności w Wojsku Polskim.

- Dzięki ukończeniu kursu w najbliższym czasie zostaniecie wyznaczeni w jednostkach na stanowiska podoficera - mówił płk Wojciech Daniłowski, dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. - Była to piąta decyzja kursu podoficerskiego Sonda w naszej brygadzie. Łącznie ponad 200 żołnierzu ukończyło go, a około 150 zostało awansowanych na wyższe stopnie. W dzisiejszych czasach podoficer, to kręgosłup armii. Na nich nich opiera się szkolenie, dowodzenie, kierowanie. Nie znaczy to jednak, że wszystko już wiecie, przed wami długa droga kształcenia, doskonalenia wiedzy i umiejętności. Maciej jednak potencjał, są wśród was inżynierowie, magistrowie. Możecie kontynuować naukę w szkołach oficerskich. Dodam, że są też z nami żołnierze z 10 Brygady Łączności, czy Pułku reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz 24 Polowej technicznej Bazy Wojsk Łączności.

Na wydarzeniu ma się pojawić Zastępca Dowódcy Garnizonu Warszawa płk Damian Matysiak. W wydarzeniu wzięli udział między innymi starosta sieradzki Mariusz Bądzior oraz prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto