Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb Bogusława Śliwińskiego, byłego komendanta wojewódzkiego straży w Sieradzu (zdjęcia)

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Fot. Ignacy Ścibiorek
Z honorami pożegnano st. bryg. w st. spocz. Bogusława Śliwińskiego, wieloletniego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

Bogusław Śliwiński zmarł w wieku 75 lat. Z ochroną przeciwpożarową – jak przypomina Starostwo Powiatowe w Sieradzu - związany był od 1965 roku. - Wielokrotnie dowodził poważnymi akcjami ratowniczo-gaśniczymi, wyróżniając się zawsze dużą odwagą. Był również inicjatorem budowy wielu strażnic dla zawodowych i ochotniczych straży pożarnych.
W 2009 roku Bogusław Śliwiński został wyróżniony Tytułem Honorowym „Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej” nadawanym przez kapitułę, której przewodniczy starosta sieradzki.

Zmarłego tak wspominają strażacy: był niezwykle cenionym oficerem

Zmarłego komendanta wspominają również strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Sieradzu. - St. bryg. Bogusław Śliwiński przez 38 lat służby dał się poznać jako ceniony dowódca i organizator ochrony przeciwpożarowej na ziemiach sieradzkich. Służbę rozpoczął w 1965 roku w szkole Oficerów Pożarnictwa w Warszawie. Po jej ukończeniu podjął na krótko słuzbę w Komendzie Straży Pożarnych w Wałbrzychu, skąd wkrótce został przeniesiony do Wielunia, gdzie jako Komendant służył od 1969 do 1977 roku. W 1977 roku Bogusław Śliwiński został Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego, a następnie w 1980 roku Komendantem Wojewódzkim Straży Pożarnych w Sieradzu. To początki województwa sieradzkiego. Służbę na tym stanowisku pełnił do 1998 roku, kiedy odszedł w stan spoczynku.
St. bryg. Bogusław Śliwiński był niezwykle cenionym oficerem nie tylko w naszym regionie ale także w całym kraju, czego dowodem niech będzie fakt, że przez lata piastował zaszczytną funkcję Dziekana Korpusu Komendantów Wojewódzkich. Był także członkiem zespołu Komendanta Głównego gen. Feliksa Deli, który wypracował koncepcję Ustawy o PSP.
Za kierownictwa komendanta Śliwińskiego powstała służąca do tej pory siedziba sieradzkiej straży państwowej. Jak podkreślał w przywołanych przez KP PSP wspomnieniach nie mniej trudnym zadaniem okazało się zbudowanie struktur wojewódzkiej straży. - Pozyskiwanie kadry wysokokwalifikowanej było równie trudne jak budowa obiektów, a może i trudniejsze. Jakościowo było na pewno większym sukcesem i dziś śmiało mogę przyznać, że udało mi się z terenu Polski środkowej zmontować wspaniały zespół oddanych służbie ludzi. Dziś mam dziś mnóstwo przyjaciół i życzliwych sobie ludzi w całym naszym środowisku. W tych trudnych czasach, który nie rozpieszczał nas, udało się zrobić bardzo wiele. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie otoczył się oddanymi służbie ludźmi. Ludzie to prawdziwa miara sukcesu.

Dziękujemy za możliwość udostępnienia zdjęć p. Ignacemu Ścibiorkowi

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto