Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sieradz: umowa na odbiór śmieci podpisana. Przetarg wygrała komunalka. Ceny nie wzrosną

Paweł Gołąb
Sieradz sfinalizował przetarg na odbiór odpadów komunalnych na terenie miasta. Wyścig ofert wygrało ponownie Przedsiębiorstwo Komunalne w Sieradzu, które tym samym wywozem odpadów zajmować się będzie przez kolejne dwa lata. Wartość zamówienia opiewa na ponad 5 milionów złotych. Jak podkreśla miasto, wybór tego samego oferenta to dowód na stabilność systemu, co ma przełożenie na utrzymywanie cen za wywóz śmieci dla mieszkańców. Te we wspomnianym okresie mają się nie zmienić.

Umowa zawarta przez miasto z sieradzkim Przedsiębiorstwem Komunalnym obejmuje odbiór odpadów komunalnych i bio-śmieci z wyznaczonych miejsc oraz wyposażenie nieruchomości w pojemniki i/lub worki na odpady. Podpisania dokonali prezydent Sieradza Paweł Osiewała oraz prezes PK Paweł Kurzawski.
- Cieszę się bardzo, że kolejny raz nasze Przedsiębiorstwo Komunalne startując w przetargu zaproponowało najbardziej korzystną ofertę. To z punktu widzenia miasta jest stabilizacja, pewność tego, że usługa jest wykonywana profesjonalnie z dostępem do najnowocześniejszych instrumentów związanych z wywozem nieczystości. Sieradz może być traktowany, biorąc pod uwagę gospodarkę odpadami, jako model. Mamy wydzielone już cztery frakcje, ten odbiór jest częsty i obejmuje także odpady zielone, na życzenie mieszkańców jest dostęp do kontenera na odpady po remontach. To dobry sygnał z jeszcze jednego względu. Publiczne pieniądze zostają bowiem na miejscu – _cieszy się z wyboru lokalnego oferenta prezydent Paweł Osiewała.
Gospodarka śmieciowa w całym kraju w myśl nowych przepisów prowadzona jest od 2013 roku. W Sieradzu od samego początku - przy wprowadzonym podziale miasta na dwa sektory i dwuletnim okresie zamówienia – wywozem odpadów zajmuje się miejscowa komunalka.
- Cieszymy się, że udało się nam wygrać przetarg w naszym mieście – podkreśla prezes PK Paweł Kurzawski.
Podpisanie nowej umowy to okazja do podsumowań. Czy system śmieciowy w Sieradzu jest już w pełni ugruntowany czy konieczne są zmiany?
- System jest modelowy, natomiast zmieniają się bardzo narzędzia naszej pracy i naszym nieustannym zadaniem jest dotrzymywanie kroku – odpowiada prezes komunalki. - Mówimy tu głównie o systemach elektronicznych wspomagania nadzór odbioru odpadów. Jest to bardzo istotne w sensie kontrolnym nie tylko dla wykonawcy, ale i zamawiającego, który w każdym momencie może zobaczyć na jakim terenie się poruszamy, jaki jest status danego pojazdu, co się dzieje z konkretnym pojemnikiem, czy został opróżniony we wskazanym czasie, a jeśli nie to z jakiego względu.- Sieradz ma to szczęście, że mamy gospodarkę śmieciową uregulowaną kompleksowo – dopowiada prezydent Paweł Osiewała. _– Świadczy o tym chociażby fakt, że opłaty są pobierane zarówno od przestrzeni zamieszkałych jak i niezamieszkałych, z czym do tej pory nie uporał się na przykład Kalisz. Powodem do dumy jest także fakt, że cały strumień sieradzkich śmieci trafia w jedno miejsce do stacji przeładunkowej, nie ma więc niekontrolowanego przepływu. Nie ma także konieczności regulacji cen, bo nasza gospodarka odpadami jest zbilansowana.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto