Sieradz. Sportowcy z ZSP nr 1

Sieradz. Sportowcy z ZSP nr 1 zajęli czwarte miejsce w  Finale Krajowym Licealiady w Lidze Lekkoatletycznej.
Sieradz. Sportowcy z ZSP nr 1 zajęli czwarte miejsce w Finale Krajowym Licealiady w Lidze Lekkoatletycznej. Tadeusz Sobczak
Sieradz. Sportowcy z ZSP nr 1 zajęli czwarte miejsce w Finale Krajowym Licealiady w Lidze Lekkoatletycznej. W zawodach wystartowały najlepsze zespoły szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. W sumie 13 ekip w kategorii chłopców.

Sieradz. Sportowcy z ZSP nr 1 zajęli czwarte miejsce w Finale Krajowym Licealiady w Lidze Lekkoatletycznej. W zawodach wystartowały najlepsze zespoły szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. W sumie 13 ekip w kategorii chłopców. Zawodnicy mówią o niedosycie. Bo kilka punktów zabrakło do trzeciego miejsca, które ostatecznie zajął zespół reprezentujący LO w Aleksandrowie Łódzkim.

Czwarte miejsce to niedosyt

- Byli spokojnie w naszym zasięgu, co potwierdziło się wcześniej w finale wojewódzkim, w którym byliśmy najlepsi. A za nami uplasowała się właśnie drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego - podkreśla Kamil Jakubowiak z drużyny Mechanika. - Ale w przyszłym roku weźmiemy rewanż. Chcemy zdobyć medal licealiady. To nasz cel. Sądzę, że to się uda. Tym bardziej, iż nasza ekipa pozostaje niezmienna. Wszyscy jeszcze się uczymy i nie opuszczamy szkoły. Powinno być dobrze.

Podczas tegorocznych finałów w Rzeszowie rozegrano sześć konkurencji. W kilku najlepsi okazali się właśnie uczniowie z Sieradza. I tak Kamil Jakubiak wgrał bieg na 100 m (11,46). Biegł też w zwycięskiej sztafecie 4x100 m (43,49) razem z Mateuszem Jankowskim, Przemysławem Jakubowiakiem i Sławomirem Glapińskim. Ten ostatni z wynikiem 6,88 m zajął także drugie miejsce w skoku w dal. Ponadto uczniowie biegali na 400 m i 1.500 m. Przeprowadzono też zawody w pchnięciu kulą. W sumie do Rzeszowa pojechało kilkunastu uczniów z ZSP nr 1. W składzie drużyny znaleźli się: Kamil Jakubowiak, Przemysław Jakubowiak, Piotr Kucak, Mateusz Jankowski, Patryk Siercha, Kamil Kolasiński, Przemysław Balcerzak, Bartłomiej Chrzanowski, Sebastian Chrzanowski, Sławomir Glapiński, Przemysław Szałek, Sebastian Stupski, Karol Pluta, Sebastian Pędzik, Dawid Zarudzki. Trenerami sieradzkiej drużyny są Andrzej Krawczyk i Ireneusz Pietrus.
Z wyników sportowych uczniów dumny jest dyrektor ZSP nr 1 Grzegorz Przytuła.
- Widać, że na każdym polu nasi uczniowie odnoszą sukcesy - mówi.