MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na Sieradzkich Szlakach. Promocja I w tym roku numeru turystycznego kwartalnika odbyła się w PBP

Paweł Gołąb
Na Sieradzkich Szlakach. Promocja I w tym roku numeru turystycznego kwartalnika odbyła się w PBP
Na Sieradzkich Szlakach. Promocja I w tym roku numeru turystycznego kwartalnika odbyła się w PBP Fot. Paweł Gołąb
Po zimowej przerwie sieradzcy turyści przygotowują się do nowego sezonu. Ten zapowiada się atrakcyjnie. Swoistą inaugurację działań sieradzkiego PTTK stanowiła promocja pierwszego tegorocznego numeru wydawanego przez oddział kwartalnika „Na sieradzkich szlakach”. Odbyła się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu.

- To, że udało nam się dotrzeć do turystów i krajoznawców z tym numerem, to wielka satysfakcja. Drugi już mamy na ukończeniu, a co równie ważne – zdobyliśmy fundusze, żeby mógł się ukazać. Co nas cieszy, są przesłanki, że uda się wydać także numer trzeci i czwarty – nie ukrywa satysfakcji Wiesława Sujecka, prezes sieradzkiego PTTK zapowiadając, że oddział ma w tym roku i inne wydawnicze plany. – 2015 rok jest dla nas szczególny, bo wiąże się z trzema jubileuszami. Będziemy obchodzić 60-lecie samego Oddziału PTTK, 40-lecie rajdu Śladami Łuki Bakowicza oraz 30-lecie „Na sieradzkich szlakach”. Z okazji rocznicy kwartalnika planujemy wydanie 300-stronicowej książki, która stanowiłaby swoisty przegląd publikacji z całego tego okresu.
A co zawiera ten inauguracyjny pierwszy tegoroczny numer „Na sieradzkich szlakach”? Jak przedstawia przewodniczący redakcji Andrzej Ruszkowski, ma nie tylko informacyjny, ale także interwencyjny charakter. To za sprawą artykułu, w którym krajoznawcy upominają się o uratowanie niszczejącej kapliczki znajdującej się w okolicy wsi Wola Flaszczyna pod Zadzimiem. Numer przypomina ponadto m.in. o zjazdach szlachty sieradzkiej w latach 1709-11, pożarze w Szadku z 1696 roku, XIX-wiecznych nagrobkach na cmentarzu parafialnym w Sieradzu, manewrach batalionów pancernych w okolicy Wielunia w 1938 roku oraz kilku zasłużonych dla regionu postaciach.
Numer kwartalnika zdobyć można w Sieradzu zaglądając do PBP (ul. Żwirki i Wigury 4), księgarni Róża na al. Pokoju czy sklepu mięsnego Pod Skarpą na Krakowskim Przedmieściu. Oddział PTTK szuka kolejnych punktów dystrybucji. Właściciele chętni do współpracy proszeni są o kontakt z PTTK, który ma siedzibę w powiatowej książnicy.

Jakie wyprawy sieradzkiego PTTK w 2015 roku?

PTTK opracował już także dokładny plan tegorocznych przedsięwzięć. W tym roku to nie tylko rajdy, ale także wycieczki po Łódzkiem i innych rejonach kraju.
Co więc czeka sieradzkich turystów w tym roku? Przede wszystkim trzy rajdy, które weszły już na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez sieradzki Oddział PTTK. Pierwsza okazja, by wyruszyć w trasę, nadarzy się w sobotę 18 kwietnia, kiedy to odbędzie szczególna, bo 40. edycja Rajdu Powstańców 1863 roku „Śladami Łuki Bakowicza”. Na 30 maja zaplanowano Ekologiczny Rajd „Tropami przyrody”, a na 19 września Rajd Szlakiem Walk nad wartą 1939 roku.
Wspomniane wycieczki? Jednodniowe zaplanowano na 21 marca (Ziemia Łowicka: Maurzyce, Łowicz, Arkadia, Nieborów), 20 czerwca (Mazowsze: Niepokalanów, Kampinos i Kampinoski Park Narodowy, Żelazowa Wola, Sochaczew), 22 sierpnia (Tomaszów Mazowiecki, Spała) oraz 10 października (Wzniesienia Łódzkie: okolice Łodzi). PTTK zaprasza też na dwie wyprawy trzydniowe. W dniach 8-10 maja do Zamościa i okolic, a w dniach 11-13 września do Zielonej Góry na Święto Winobrania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto