Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kamila Witkowska Sportowcem Roku 2023. Kto wygrał w powiatach i województwie? Zdjęcia

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Kamila Witkowska Sportowcem Roku 2023. Kto wygrał w powiatach i województwie
Kamila Witkowska Sportowcem Roku 2023. Kto wygrał w powiatach i województwie Fot. Krzysztof Szymczak
Sportowcem Roku 2023 wybranym przez kapitułę Dziennika Łódzkiego, na czele której stał redaktor naczelny Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego Piotr Samsik została siatkarka ŁKS Commercecon Kamila Witkowska. Gala plebiscytowa odbyła się natomiast w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Laureatka plebiscytu AD 2023 Kamila Witkowska to mistrzyni Polski z ŁKS Commercecon, ćwierćfinalistka Ligi Mistrzyń, środkowa reprezentacji Polski, która wywalczyła trzecie miejsce w Lidze Światowej i uzyskała przepustki na igrzyska olimpijskie w Paryżu.
Dalsza kolejność:
2. Małgorzata Lisiak (Grot Budowlani Łódź, siatkówka)
3. Bartłomiej Pawłowski (Widzew, piłka nożna)
4-5. Karolina Bosiek i Damian Żurek (Pilica Tomaszów, łyżwiarstwo szybkie)
6. Nadia Krezyman (UKS SMS, piłka nożna)
7. Aleksander Bobek (ŁKS, piłka nożna)
8. Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów, siatkówka)
9. Jan Kałusowski (Trójka Łódź, pływanie)
10. Oleksandr Shevchenko (Budo 2012 Aleksandrów Łódzki, rugby)
11. Maher Ben Hlima (RKS Łódź, lekkoatletyka)
12. Marta Grzeszkiewicz (ŁKS Łódź, boks)
13. Filip Ostrowski (RKS Łódź, lekkoatletyka)
14. Mikołaj Marczyk (sporty motorowe)
15. Daniel Krawczyk (Widzew, futsal)
Nagrody wręczali Robert Glinkowski - prezes Makroregionu Centrum Polska Press Grupa, red. naczelny Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego red. Piotr Samsik oraz Elżbieta Badura, która jest dyrektorem łódzkiego oddziału Totalizatora Sportowego.
Galę profesjonalnie poprowadził znany krytyk filmowy i teatralny Dariusz Pawłowski.
Naszymi gośćmi byli przedstawiciele polityki i sportu: posłanka Małgorzata Niemczyk, Aleksandra Urbańczyk, Elżbieta Nowak, Marek Dziuba, Kazimierz Maranda, Mirosław Żórawski, Jerzy Bończak, Lech Leszczyński, Bartłomiej Wojdak, ks. Paweł Miziołek.
Ponadto na gali w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2A nagrodziliśmy wojewódzkich i powiatowych zwycięzców plebiscytu w kategoriach: Sportowiec Roku kobiety, Sportowiec Roku mężczyźni, Talent Roku, Trener Roku i Drużyna Roku.
W głosowaniu wojewódzkim zwyciężyli:

Sportowiec Roku kobiety:
1. Olga Kelm Fitness, KS Harem Koszalin Łódź
2. Zuzanna Hendler, piłka siatkowa, Dargfil Tomaszów Mazowiecki
3. Nela Kuchciak, brazylijskie jiu jitsu i mma, United Gym Poddębice
4. Kinga Klimczyk, taniec sportowy, Akademia Tańca Sportowego Jaskółki
5. Marta Michalska Joga
Reklama

Sportowiec Roku mężczyźni:
1. Przemek Antczak, Bieganie, Pabianicki Klub o Co biega
2. Jarek Jankiewicz-Delgado, triathlon, Nawa Skierniewice
3. Kacper Palamarczuk, rugby, KS Budowlani Commercecon
4. Marcin Ściubeł, lekkoatletyka, UMLKS Pegaz Opoczno
5. Kacper Słodkiewicz, trójbój siłowy, Pawloslifting Team

Talent:
1. Mateusz Witkowski, tenis ziemny, Start Łódź
2. Lena Natywa, piłka nożna, LKS VIS Gidle
3. Wiktoria Majek, lekkoatletyka, LKS Koluszki
4. Aleksander Niewiadomski, Piłka nożna, ŁKS Łódź
5. Jan Janiak, unihokej, UKS Dziewiątka Sieradz
6. Krzysztof Katarzyniak, taekwon-do, Taekwon-do Mateusz Cieślak
7. Filip Surowiec, pływanie, SP Wiśniowa Góra
8. Pola Chajda, piłka nożna, Akademia Ceramika Opoczno oraz UKS SMS Łódź
9. Alan Michniewicz, piłka nożna, WKS Wieluń
10. Oliwier Dukat, piłka nożna, Vis Gidle Ciężkowice

Trener:
1. Przemysław Felczak, piłka nożna,Włókniarz Konstantynów Łódzki
2. Kamil Ignaczak, Piłka nożna, Orły Zduńska Wola
3. Antoni Tomczyk, lekkoatletyka, LKS Koluszki
4. Patryk Ignatowski, piłka nożna, Laktoza Łyszkowice
5. Marcin Uliczka, koszykówka, MKS Ósemka Skierniewice

Drużyna:
1. LKS Opocznianka pływanie i Kotan Kids Piłka nożna
3. Rap Radomsko Rocznik 2013, piłka nożna
4. La Passione, gimnastyka artystyczna
5. Akademia Tańca Sportowego Jaskółki, taniec sportowy

Zwycięzcy w głosowaniu powiatowym:
Łódź
Sportowiec Roku - kobiety: Olga Kelm, Fitness, KS Harem Koszalin
Sportowiec Roku - mężczyźni: Kacper Palamarczuk, rugby, KS Budowlani Commercecon
Trener Roku: Bogdan Szuba, boks, Victoria Łódź
Drużyna Roku: La Passione, gimnastyka artystyczna

Piotrków Trybunalski
Sportowiec Roku - kobiety: Kinga Klimczyk, taniec sportowy, Akademia Tańca Sportowego Jaskółki
Sportowiec Roku - mężczyźni: Łukasz Herman, ultra kolarstwo
Trener Roku: Kacper Gniewaszewski, taekwon-do, SKT SILLA
Drużyna Roku: Akademia Tańca Sportowego Jaskółki, taniec sportowy

Skierniewice
Sportowiec Roku - kobiety: Aleksandra Gaś-Pietrzak, tenis stołowy
Sportowiec Roku - mężczyźni:Jarek Jankiewicz-Delgado, triathlon, Nawa Skierniewice
Trener Roku: Marcin Uliczka, koszykówka, MKS Ósemka Skierniewice
Drużyna Roku: Unia2012, piłka nożna

Bełchatów
Sportowiec Roku - kobiety: Julia Marciniak, karate, kickboxing, Klub Sztuk Walki Proyama Zelów
Sportowiec Roku - mężczyźni: Hubert Karpiński, piłka nożna, GkS Bełchatów
Trener Roku: Dawid Wnuk, piłka nożna, Włókniarz Zelów
Drużyna Roku: Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów, nordic walking

Brzeziny
Trener Roku: Dawid Krawczyk, piłka nożna, BKS Start Brzeziny
Drużyna Roku: MULKS Brzeziny, tenis stołowy

Kutno
Sportowiec Roku - kobiety: Małgorzata Jątczak, teqball, piłka nożna KS Kutno
Sportowiec Roku - mężczyźni: Kacper Słodkiewicz, trójbój siłowy, Pawloslifting Team
Trener Roku: Patryk Kołodziejczak, koszykówka, Buty nie grają
Drużyna Roku: KS buty nie grają Kutno koszykówka
Łask

Sportowiec Roku - kobiety: Paulina Grzegórska, kick-boxing, Proyama Łask
Sportowiec Roku - mężczyźni: Tomasz Marecki, piłka nożna, LUKS Bałucz
Trener Roku: Marcin Zimoch, piłka nożna, GKS Orkan Buczek
Drużyna Roku: Proyama Łask, karate, kickboxing

Łęczyca
Sportowiec Roku - kobiety: Agata Felczak, unihokej, UKS GOK Zduny
Sportowiec Roku - mężczyźni: Szymon Frankiewicz, karate, Łęczycki Klub Karate Ippon
Drużyna Roku: LUKS Góra w Górze św. Małgorzaty, unihokej

Łowicz
Sportowiec Roku - kobiety: Roksana Osadowska, koszykówka, Ksieżak Łowicz
Sportowiec Roku - mężczyźni: Patryk Pająk, Kulturystyka
Trener Roku: Patryk Ignatowski, piłka nożna, Laktoza Łyszkowice
Drużyna Roku: GKS Olimpia Chąśno, piłka nożna

Łódzki wschodni
Sportowiec Roku - kobiety: Oliwia Janiszewska, piłka siatkowa, UMKS Tuszyn
Sportowiec Roku - mężczyźni: Przemysław Wilk, piłka nożna, LZS Jutynów
Trener Roku: Antoni Tomczyk, lekkoatletyka, LKS Koluszki
Drużyna Roku: LZS Justynów, piłka nożna

Opoczno
Sportowiec Roku - kobiety: Zofia Tomczyk, lekkoatletyka, UMLKS Pegaz Opoczno
Sportowiec Roku - mężczyźni: Marcin Ściubeł, lekkoatletyka, UMLKS Pegaz Opoczno
Trener Roku: Ryszard Pomykała, piłka nożna, MGKS Drzewica
Drużyna Roku: LKS Opocznianka, pływanie

Pabianice
Sportowiec Roku - kobiety: Magdalena Grzelak, koszykówka, Grot F&F Automatyka Pabianice,
Maja Walczak, piłka nożna, PTC Pabianice,
Natalia Danych, koszykówka, Grot F&F Automatyka Pabianice,
Natalia Łopińska, koszykówka, Grot F&F Automatyka Pabianice
Sportowiec Roku - mężczyźni: Przemek Antczak, Bieganie, Pabianicki Klub o Co biega
Trener Roku: Przemysław Felczak, piłka nożna, KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki
Drużyna Roku: Masters Handball Team Pabianice oldboy mężczyźni, piłka ręczna

Pajęczno
Sportowiec Roku - mężczyźni: Oskar Herman, piłka siatkowa, Czarni Rząśnia
Trener Roku: Paweł Wolski, pływanie, Meduza Pajęczno
Drużyna Roku: Meduza Pajęczno, pływanie

Poddębice
Sportowiec Roku - kobiety: Nela Kuchciak, brazylijskie jiu jitsu i mma, United Gym Poddębice
Sportowiec Roku - mężczyźni: Krystian Zawadzki, biegi, Klub biegacza Zdyszani.pl
Drużyna Roku: KS Grom Powodów, piłka nożna

Radomsko
Sportowiec Roku - kobiety: Wiktoria Krasowska, Bieganie, Rozbiegajmy Radomsko
Sportowiec Roku - mężczyźni: Sylwester Kukulski, piłka siatkowa, KS Volley Radomsko
Trener Roku: Mateusz Rudnicki, Boks, RSB Nokaut Radomsko
Drużyna Roku: RAP Radomsko Rocznik 2013

Rawa Mazowiecka
Sportowiec Roku - mężczyźni: Robert Misztal, piłka nożna, Sokół Regnów
Trener Roku: Marcin Sęczek, piłka nożna, Akademia Piłkarska Sadkowice
Drużyna Roku: Akademia Piłkarska Sadkowice, piłka nożna

Sieradz
Sportowiec Roku - kobiety: Gabriela Krzemińska, zapasy, Piast Sieradz
Sportowiec Roku - mężczyźni: Kordian Skibiński, sporty walki, bieganie, osf, armagedony, 15 Sieradzka Brygada Wsparcia Dowodzenia
Trener Roku: Patryk Spychała, piłka siatkowa, Tubądzin Volley MOSiR Sieradz
Drużyna Roku: Taekwon-do Mateusz Cieślak, taekwon-do

Tomaszów Mazowiecki
Sportowiec Roku - kobiety: Zuzanna Hendler, piłka siatkowa, Dargfil Tomaszów Mazowiecki
Sportowiec Roku - mężczyźni: Mateusz Grejber, boks, KB Legia Warszawa
Trener Roku: Roland Cieślak, łyżwiarstwo szybkie, KS Pilica
Drużyna Roku: Muks Dargfil Tomaszów Mazowiecki, piłka nożna kobiet

Wieluń
Sportowiec Roku - kobiety: Sandra Wyrembak, taekwon-do, Taekwon-do SKT Niedźwiedź Wieluń
Sportowiec Roku - mężczyźni: Mikołaj Szczepański, piłka nożna, WKS Wieluń
Trener Roku: Bartosz Szymicki, piłka nożna, WKS Wieluń
Drużyna Roku: WKS 1957 Wieluń, piłka nożna

Wieruszów
Sportowiec Roku - kobiety: Marzena Piekielna biegi
Sportowiec Roku - mężczyźni: Mariusz Ślęzak Warcaby, LKS Czarna Damka Lututów
Trener Roku: Andrzej Winkowski, Piłka nożna, WKS Prosna Wieruszów
Drużyna Roku: WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team, kolarstwo
i LKS Czarna Damka Lututów, warcaby

Zduńska Wola
Sportowiec Roku - kobiety: Marta Michalska, Joga
Sportowiec Roku - mężczyźni: Marcin Mielczarek, lekkoatletyka, IKS START Zduńska Wola
Trener Roku: Kamil Ignaczak, Piłka nożna, Orły Zduńska Wola
Drużyna Roku: Orły Zduńska Wola, piłka nożna

Zgierz
Sportowiec Roku - kobiety: Gabriela Kaźmierczak, Łucznictwo, UKS Piątka
Sportowiec Roku - mężczyźni: Hubert Lewandowski, koszykówka, MKK Boruta Kuchinox-Puch-Siejko-BS Zgierz
Trener Roku: Mateusz Maciejewski, piłka nożna, Kotan Ozorków
Drużyna Roku: Kotan Kids, piłka nożna

W poniedziałek 19 lutego z papierowym Dziennikiem Łódzkim ukaże się specjalny dodatek poświęcony gali Sportowiec Roku 2023, a w nim zamieścimy wywiady i zdjęcia wszystkich laureatów.
Partnerem głównym naszego plebiscytu jest Orlen, patronem honorowym Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, a partnerem regionalnym - Lotto.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kamila Witkowska Sportowcem Roku 2023. Kto wygrał w powiatach i województwie? Zdjęcia - łódzkie Nasze Miasto

Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto