Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak kształtują się ceny działek budowlanych w Sieradzu? RAPORT na podstawie danych z 2023 roku biura EMJOT Nieruchomości

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Raport opracowano na podstawie danych za 2023 rok
Raport opracowano na podstawie danych za 2023 rok Fotografia i filmowanie dronem Joanna Miller Jarzyńska
Zastanawiasz się, ile kosztuje działka budowlana w Sieradzu? Co wpływa na ich ceny? W którym rejonie miasta są najwyższe, a gdzie można dokonać zakupu najtaniej? Odpowiedzi na te pytania daje raport przygotowany na podstawie danych za cały ubiegły rok przez działające w regionie sieradzkim biuro EMJOT Nieruchomości.

Wprowadzenie do tematu cen działek w Sieradzu w 2023 roku

Jak zaznacza biuro EMJOT Nieruchomości (INTERNETOWA WITRYNA TUTAJ. KLIKNIJ), rok 2023 przyniósł znaczące zmiany na rynku nieruchomości, a w szczególności w zakresie cen działek w Sieradzu. - Przyjrzymy się, jak kształtowały się ceny gruntów w tym okresie, jakie były główne czynniki wpływające na ich wartość oraz jakie są perspektywy na przyszłość. Analiza ta jest nie tylko istotna dla potencjalnych kupujących, ale również dla inwestorów i osób zainteresowanych rynkiem nieruchomości.

Przegląd czynników wpływających na ceny działek w Sieradzu

Na cenę działek w Sieradzu – jak wyliczają twórcy analizy - wpływa kilka ważnych czynników, które mogą mieć wpływ na dalszą decyzję zakupową. Poszukując najlepszej działki dla siebie, warto je wziąć pod uwagę:

 • 1. Lokalizacja: Bliskość szkół, placówek medycznych, sklepów, miejsc rekreacji i innych usług publicznych zwiększa atrakcyjność i wartość działki.
 • 2. Plan Miejscowy lub Warunki Zabudowy: Obowiązujące regulacje dotyczące zagospodarowania przestrzennego mają znaczący wpływ na wartość nieruchomości.
 • 3. Dostępność Infrastruktury: Dostępność Infrastruktury: Bliskość dróg, autostrad, środków transportu publicznego, a także innych udogodnień infrastrukturalnych może zwiększać wartość gruntu.
 • 4. Wielkość i Kształt Działki: Większe działki z regularnym kształtem oferują więcej możliwości i są zwykle bardziej wartościowe.
 • 5. Walory Krajobrazowe: Bliskość terenów zielonych i innych atrakcyjnych krajobrazowo miejsc może znacząco zwiększać wartość działki.
 • 6. Stan Prawny Gruntu: Nieruchomość z czystym stanem prawnym, wolna od obciążeń hipotecznych i konfliktów prawnych, jest bardziej wartościowa.
 • 7. Potencjał Inwestycyjny: Grunty z możliwością rozwoju, takie jak podział na mniejsze działki lub przeznaczenie pod projekty komercyjne, mają wyższą wartość.
 • 8. Ukształtowanie Terenu: Działki płaskie i łatwe do zagospodarowania są bardziej pożądane niż tereny o trudnym ukształtowaniu, np. strome zbocza.

Analiza obecnych trendów cen działek w Sieradzu

W przeprowadzonej analizie cen nieruchomości niezabudowanych wzięto pod uwagę 87 transakcji z 2023 roku. Po odrzuceniu skrajnie najtańszych i pozostawieniu tylko tych z możliwością zabudowy wykazano, że NAJTAŃSZE działki (biorąc pod uwagę cenę za całość), kształtowały się następująco:

położenie - powierzchnia - cena sprzedaży

 • ul. Górna - 3602 m2 - 15.000 zł
 • ul. Szafranowa - 534 m2 - 30.000 zł
 • ul. Paszkiewicza - 915 m2 - 34.000 zł

NAJDROŻSZE działki (biorąc pod uwagę cenę za całość), przedstawiały się w następujący sposób:

położenie - powierzchnia - cena sprzedaży

 • ul. Armii Krajowej - 16289 m2 - 1.770.000 zł
 • ul. Zakładników - 22113 m2 - 1.450.000 zł
 • ul. Reymonta - 5405 m2 - 965.000 zł

Natomiast średnia cena 1 m2 wynosiła około 80 zł, najniższa 17 zł i najwyższa 240 zł.

Te dane pokazują znaczną różnorodność cen, co jest odzwierciedleniem zróżnicowania rynku nieruchomości w Sieradzu. Analiza ta jest przydatna zarówno dla kupujących, jak i sprzedających, ponieważ pozwala na lepsze zrozumienie wartości rynkowej działek.

Znaczące oferty i okazje na działki w Sieradzu w 2023 roku

Wśród ofert znalazły się działki o różnym przeznaczeniu i wielkości, co pozwala na znalezienie idealnej nieruchomości dla różnych potrzeb i budżetów. Oferty te obejmują zarówno małe działki idealne dla indywidualnych inwestorów, jak i większe tereny z potencjałem komercyjnym.

Porównanie cen działek w Sieradzu z okolicznymi obszarami
Ceny działek w Sieradzu są konkurencyjne w porównaniu z innymi regionami, co czyni je atrakcyjnymi dla inwestorów i osób poszukujących działek pod budowę domu. Porównując ceny z sąsiednimi miastami i regionami, można zauważyć, że Sieradz oferuje atrakcyjne ceny przy zachowaniu wysokiej jakości życia i dostępu do niezbędnej infrastruktury.
Czynniki do rozważenia przy zakupie działki w Sieradzu
Przed zakupem warto zwrócić uwagę na wszystkie wymienione wcześniej czynniki, które mają wpływ na wartość działki. Dodatkowo ważne jest, aby rozważyć przyszłe plany rozwoju regionu, które mogą wpłynąć na wartość nieruchomości w dłuższej perspektywie.
Eksperckie spojrzenie na przyszłe perspektywy cen działek w Sieradzu
Eksperci z EMJOT Nieruchomości przewidują, że rynek nieruchomości w Sieradzu będzie nadal się rozwijał, co może prowadzić do wzrostu cen działek. Wzrost ten może być napędzany przez rozwój infrastruktury, zwiększone zainteresowanie regionem oraz ogólną tendencję wzrostu cen nieruchomości na rynku polskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Targi Dom, Ogród i Ty w Targach Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto