III liga: Warta remisuje w Siedlcach 2:2!

Dariusz Piekarczyk
Od godz. 15 Warta Sieradz walczyć będzie w Siedlcach z Pogonią. To mecz przedostatniej kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Dla obu ekip jest to niezwykle ważne spotkanie. Jeśli wygrają miejscowi, to awansują po raz pierwszy w historii, do II ligi. Warta, jeśli przegra, to praktycznie żegna się z ligą III. Dla Pogoni jest to pierwszy mecz na nowym stadionie. O wyniku spotkania informować będziemy na bieżąco.

Wiemy już w jakim składzie sieradzanie rozpoczną mecz: Grzegorz Robakiewicz – Przezak, Kazadi-Leonowicz, Markiewicz, Sosnowski – Swędrowski, Graczykowski, Mitek, Kozieł – Jezierski, Kowalczyk. Trener: Romuald Solarek.
7 minuta – 1:0 dla Warty, gola strzelił Kacper Jezierski.
Nadal bez zmian w Siedlcach. – Warta jest zespołem lepszym, miała co najmniej jeszcze trzy wyborne sytuacje do zdobycia gola – mówi Mirosław Buczek, dziennikarz Tygodnika Siedleckiego. – Warta gra naprawdę dobrze.
Koniec pierwszej połowy – 1:0 dla Warty! Żeby tak biało-zieloni dotrwali z takim wynikiem do końca. W pierwszej części grali znakomicie.
Ciekawostka, na trybunach, co najmniej, trzy tysiące ludzi!
– Śmiało mogliśmy prowadzić ze 3:0 – mówi Piotr Haraszkiewicz, prezes Warty. – Bartosz Kozieł zmarnował dwie setki, a Robert Kowalczyk jedną.

Druga połowa
W Warcie bez zmian. Trzech nowych piłkarzy w Pogoni. Gospodarze zaatakowali z animuszem. Groźnie strzelał Emmanuel Emehel.
53 minuta – nadal 0:1.
55 minuta – Pogoń ciśnie, ma rzut rożny. Grzegorz Robakiewicz wybił piłkę.
58 minuta – zmiana w Warcie, za Łukasza Mitka wchodzi Piotr Kobierski.
60 minuta – kontra Warty. Bartosz Kozieł źle dograł piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Roberta Kowalczyka.
61 minuta – żółta kartka dla Dawida Przezaka.

65 minuta - nadal 0:1. Fantastyczny mecz w obronie gra Khady Kazadi-Leonowicz. – On przechodzi samego siebie – mówi Piotr Haraszkiewicz. – Głową gra
kapitalnie.

66 minuta - groźnie strzela Jacek Kosmalski. Na szczeście nie ma gola dla Pogoni.
70 minuta – Warta nadal prowadzi 1:0.

71 – rzut wolny dla Pogoni. Broni Grzegorz Robakiewicz. Wzrasta przewaga Pogoni.

73 minuta – kontra Warty. W polu karnym Pogoni pada faulowany Kacper Jezierski. Sędzia nie dyktuje „jedenastki”.
Jeszcze kwadrans do końca meczu. Utrzymać 1:0!
77 minuta – zmiana w Warcie. Michał Twardawa wchodzi za Tomasza Swędrowskiego. Trener Warty stawia na obronę.
78 – Marcin Kobierski wchodzi za Roberta Kowalczyka
80 minuta – żółta kartka dla Michał Twardawy.
83 minuta – 2:0 dla Warty!!!!!!!!!!!!!!!!! Marcin Kooooooobierski!!!!!!!!!!!!!
84 minuta - żółta kartka dla Marcina Kobierskiego za zdjęcie koszulki po strzelonym golu!
87 minuta – 1:2 – gola dla Pogoni strzelił Mohammed
88 minuta – ależ nerwówka, Pogoń rzuca się do ataku, to już szturm bramki Warty.
90 minuta – sędzia dolicza cztery minuty
90 +3 minuta – jeszcze minuta
Żółta kartka dla Grzegorza Robakiewicza.
90+3 – kontra Warty. Michał Twardawa gubi piłkę!
90+5 – 2:2 gol Jacka Kosmalskiego!