Freestyle Błaszki 2013 [zdjecia]

Agnieszka Olejniczak
Freestyle Błaszki 2013
Freestyle Błaszki 2013 Magdalena Salamon
W Błaszkach po raz pierwszy odbyły się Ogólnopolskie zawody w trikach piłkarskich – Freestyle Football Błaszki 2013. Mieszkańcy mogli oglądać popisy najlepszych w kraju i uczestniczyć w warsztatach.

W sobotę, 7 grudnia, w Błaszkach odbyły się Ogólnopolskie zawody w trikach piłkarskich – Freestyle Football Błaszki 2013. Mieszkańcy mogli obserwować je w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Błaszkach.

W zawodach uczestniczyło 30 zawodników za całej Polski, z których 16 zakwalifikowało się do finału, w tym mieszkaniec gminy Błaszki Krzysztof Justyński który dotarł do ćwierćfinału, w którym przegrał z Pawłem Wycieckim z Gdańska.

I miejsce zajął Mateusz Filipowicz z Gubina, drugie Piotr Biernacki ze Szczecina, a trzecie Paweł Wyciecki z Gdańska.

Puchary dla zwycięzców zostały ufundowane przez burmistrza Błaszek Piotra Świderskiego.

Przed finałami Freestyle Football Błaszki 2013 odbyły się warsztaty w trikach piłkarskich, jakie poprowadził mistrz świata w Freestyle Football, który był również sędzią głównym zawodów Paweł Skóra.