Biało-zielona kompromitacja!

Dariusz Piekarczyk
Wstyd! Tak najkrócej określić można postawę Warty Sieradz w sobotnim meczu 3. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Biało-zieloni dostali baty, na własnym boisku, od beniaminka tej klasy rozgrywkowej Ursusa Warszawa 0:2 (0:0).

Pierwszy gol dla gości padł w 49 minucie po strzale Sebastiana Sikory. Nie bez winy przy utracie gola był bramkarz Warty Grzegorz Robakiewicz. Drugą bramkę strzelił Krzysztof Rogus w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Warto dodać, że była to pierwsza wygrana Ursusa w tym sezonie. Warta ma na koncie trzy porażki. Nie zdobyła w tym sezonie bramki, a straciła siedem! Piłkarze z Sieradza nie zdobyli 2 tysięcy złotych. Tyle bowiem obiecał za zwycięstwo drużynie Eugeniusz Witkowski – właściciel nowo powstającej galerii handlowej E.W. Rondo Business-Center Eugeniusz Witkowski. Warta nie wygrała na swoim boisku od 10 października zeszłego roku. Pokonała wówczas Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 4:0.