Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wzgórze Zamkowe w Sieradzu. Jak się zmieniło? W czwartek ciekawe spotkanie poświęcone historii miejsca i księstwa sieradzkiego ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Miejsce przeszło prawdziwą metamorfozę w ciągu minionych dwóch dekad. Jeszcze 20 lat temu, zarośnięte i zaniedbane, nie zachęcało do odwiedzin. Po rewitalizacji stało się ulubionym miejscem spacerów czy imprez jak rycerskie Wrota czasu, festiwal Kolory Polski czy Open Hair. Zobacz w galerii artykułu
Miejsce przeszło prawdziwą metamorfozę w ciągu minionych dwóch dekad. Jeszcze 20 lat temu, zarośnięte i zaniedbane, nie zachęcało do odwiedzin. Po rewitalizacji stało się ulubionym miejscem spacerów czy imprez jak rycerskie Wrota czasu, festiwal Kolory Polski czy Open Hair. Zobacz w galerii artykułu Paweł Gołąb
Wzgórze Zamkowe w Sieradzu - miejsce kasztelańskiego i książęcego grodu. Więcej o tym historycznym miejscu i księstwie sieradzkim będzie można posłuchać w czwartek 28 grudnia w Centrum Informacji Kulturalnej. Jak diametralnie zmieniło się to miejsce na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat z okładem? Zapraszamy do galerii artykułu.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Dziedzictwo Książąt Sieradzkich”. Zainteresowani zapraszani są do Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18). Początek o godz. 17. Wstęp jest wolny. Do udziału zapraszają: Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej i Sieradzkie Centrum Kultury.

Jak zmieniało się na przestrzeni ostatnich lat Wzgórze Zamkowe w Sieradzu? Miejsce przeszło prawdziwą metamorfozę w ciągu minionych dwóch dekad. Jeszcze 20 lat temu, zarośnięte i zaniedbane, nie zachęcało do odwiedzin. Po rewitalizacji stało się ulubionym miejscem spacerów czy imprez jak rycerskie Wrota czasu, festiwal Kolory Polski czy Open Hair. Zobacz w galerii artykułu:

Spotkanie „Dziedzictwo Książąt Sieradzkich”. Organizatorzy zapraszają

Województwo łódzkie łączy historię kilku krain historycznych, które odegrały doniosłą rolę w historii państwa polskiego. Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego realizuje projekt popularyzujący historię ukształtowania się jednego z nich - Ziemi Sieradzkiej, opartej o granice XIII-wiecznego księstwa sieradzkiego. O dorobku tej epoki opowiedzą autorzy okolicznościowej publikacji - Stanisław Muszyński i Michał Szymański.

Spotkaniu będą towarzyszyły:

  • prezentacje edukacyjne,
  • pokaz zdjęć lotniczych wykonanych przez Marcina Krzepkowskiego
  • degustacja potraw średniowiecznych.
  • Każdy z uczestników otrzyma ponadto bezpłatną broszurę - album historyczny.

To kolejna impreza, na którą w ostatnim czasie zaprasza Bractwo Rycerskie Ziemi Sieradzkiej. W listopadzie w CiK rozgościła się Najstarsza Knajpa w Sieradzu. ZOBACZ KLIKAJĄC W LINK PONIŻEJ:

Tym razem imprezie towarzyszył temat śmierci

Najstarsza Knajpa w Sieradzu 2023. Zobacz ZDJĘCIA z niezwykł...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto