Tłumy kibiców na Old Derby w Sieradzu! Warta kontra Pogoń. Kto wygrał? ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Tłumy kibiców na Old Derby! Warta kontra Pogoń
Tłumy kibiców na Old Derby! Warta kontra Pogoń Fot. Dariusz Piekarczyk
Old Derby, czyli mecz nad mecze byłych piłkarzy Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz, związanych z tymi miastami oraz naszym regionem, przyciągnęły na sieradzki stadion MOSiR około 1000 ludzi! I to mimo wakacji oraz upału! Zorganizowanie meczu było strzałem w dziesiątkę!

Grano trzy razy po 30 minut, a lepsi okazali się zduńskowolanie, którzy triumfowali 3:0. Gole strzelili Łukasz Masłowski (głową, pierwsza tercja), Oktawian Maliszewsk, Łukasz Światowy (trzecia),

Zwycięski zespół prowadzili byli reprezentanci Polski Marek Dziuba i Mirosław Bulzacki. Wartę Władysław Kowalczyk. W obu drużynach wystąpili piłkarze mający co najmniej 35 lat i związani z naszym regionem. W Warcie gościnnie wystąpiła Patrycja Balcerzak. Sieradzanka, mająca na koncie występy w reprezentacji Polski, grała w minionym sezonie w hiszpańskim Sportingu Huelva, występującym w tamtejszej elicie, ale przeniosła się do UKS SMS Łódź, gdzie ma myc zawodniczką oraz asystentką trenera Marka Chojnackiego.

Mecze miał charakter charytatywny. Cały dochód ze zbiórki pieniędzy prowadzonej wśród kibiców oraz licytacji gadżetów sportowych zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 7-Kasi z Tymienic koło Zduńskiej Woli. Dziewczynka cierpi na nowotwór pnia mózgu.Kolejny mecz za rok - rym razem w Zduńskiej Woli.