Sukces czepowian w przełajach w Stemplewie (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Sukces czepowian w przełajach w Stemplewie
Sukces czepowian w przełajach w Stemplewie PŚDS Czepów
Sukces czepowian w przełajach w Stemplewie. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Tuwima w Stemplewie odbył się XIV Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. Czworo podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie wywalczyło cztery medale. Dwa złote i tyle samo brązowych.

Sukces czepowian w przełajach

Na starcie stanęło około 60 zawodników. Rywalizacja przebiegała z podziałem na płeć, kategorie wiekowe oraz dystans. Biegi przełajowe odbywały się w warunkach trudnych, piaszczystych. Sekcję Sportową „TRAMPEK” działającą przy PŚDS w Czepowie reprezentowało czterech zawodników. Wśród kobiet 3. miejsce na dystansie 800m zdobyła Sylwia Pietrzak z wynikiem 4min.31s. W starszej grupie 3. miejsce na tym samym dystansie zdobyła Emilia Olejnik (5 min.38s.) oraz 1. miejsce Dagmara Berczyńska (3 min.33 s.). Wśród mężczyzn Damian Berczyński dystans 2400m pokonał z czasem 9 min. 04 s. i zdobył 1. miejsce.

Za udział w zawodach zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale wraz z upominkiem w postaci stopera. Trenerem i opiekunem zawodników jest Marta Tomaszak, terapeuta z PŚDS w Czepowie.

Celem spotkania było między innymi popularyzacja biegów przełajowych, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć, kształtowanie zasad racjonalnej troski o zdrowie i sprawność fizyczną oraz wdrażanie do współzawodnictwa i rywalizacji wśród osób z upośledzeniem umysłowym.