Rowerem do 68 km od Sieradza. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 11 - 12 grudnia?

Newsroom 360
Newsroom 360
Wiesz, że w promieniu 68 km od Sieradza jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych?
Wiesz, że w promieniu 68 km od Sieradza jest mnóstwo ciekawych tras rowerowych? gettyimages.com/Strelciuc Dumitru
Udostępnij:
Rozważasz wyprawę rowerową w okolicy Sieradza? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Na weekend 11 - 12 grudnia wybraliśmy 5 ciekawych propozycji. Mają różne stopnie trudności czy dystansu, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnie z Traseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 68 km od Sieradza. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe w pobliżu Sieradza warto sprawdzić w weekend 11 - 12 grudnia.

Ścieżki rowerowe z Sieradza

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 68 km od Sieradza, które sprawdzili inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz na wyprawę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 11 grudnia w Sieradzu ma być 0°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 20%. W niedzielę 12 grudnia w Sieradzu ma być 0°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 60%.

🚲 Trasa rowerowa: Miękinia

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 80,9 km
 • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 3 min.
 • Przewyższenia: 65 m
 • Suma podjazdów: 922 m
 • Suma zjazdów: 921 m

Rowerzystom z Sieradza trasę poleca Taz77

Trasa przebiega trasą wyścigu BM. Jednak została zmodyfikowana - moim zdaniem jest ciekawsza niż ta z zawodów, Start i meta w Miękini.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: „Śladami św. Wojciecha”, szlak niebieski

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 18,8 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 11 min.
 • Przewyższenia: 33 m
 • Suma podjazdów: 78 m
 • Suma zjazdów: 74 m

Trasę dla rowerzystów z Sieradza poleca Promocja_wieruszow

Atrakcje na szlaku:

Lubczyna - Zespół Dworski (dwór Sczanieckich z 1913 r, park podworski pomnik przyrody, gorzelnia 1 ćw. XX w, 2 obory z 1 ćw. XX w, spichlerz zbożowy 1 ćw. XX w, 3 czworaki 1 ćw. XX w.

Wyszanów - grodzisko stożkowate wczesnośredniowieczne IX-XIII w., zwane ,,Armencka Góra”, ,,Kośmider”, ,,Łysa Góra”

Cieszęcin - kościół drewniany z 1789 r. (Diecezjalne Sanktuarium św. Wojciecha, a w nim relikwie świętego Wojciecha), lipa drobnolistna - pomnik przyrody
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Wczesnozimowy, wietrzny przegląd pól irygacyjnych 2013/12/1

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 15,9 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 23 min.
 • Przewyższenia: 29 m
 • Suma podjazdów: 206 m
 • Suma zjazdów: 214 m

Trasę rowerową mieszkańcom Sieradza poleca Sunbird

Pierwszy dzień grudnia (ok.6st.C), silny wiatr, znaczne zachmurzenie, momentami słońce i wtedy zjawiskowe światło oświetlające turzycowiska i trzcinowiska, aparat w pogotowiu dyndał na szyi, więc więcej postojów dla chłonięcia estetyki przyrody niż samej jazdy (stąd średnia prędkość typu pieszej). Zawiewany chwilami tutejszy smrodek kompensowany był urokami bagiennego odludzia. Większa prędkość podczas powrotu -wcześniej zimno dało się we znaki, więc pęcherz i reszta chciała już do domu (wanna po długiej przerwie okazała się najmilszym miejscem na świecie :-).
Poza dojazdem drogi gruntowe, w większości zarastające trawą, krótkie odcinki błota, kompletne pustki, z ptaków tylko myszołowy, zbiorniki wodne dziś puste (bez awifauny) - może i tym razem dobrze, bo zamarzłbym z lornetką przy oczach :-).

Objazd dotyczył południowej części pól irygacyjnych, założonych w 1890 roku dla odbioru ścieków z Wrocławia. Zanieczyszczenia filtrowane są przez warstwy gruntu, w oczyszczaniu uczestniczą odstojniki i rozlewiska. Oczyszczona mechanicznie i biologicznie woda systemem rowów i ciekiem Trzciana wraca do Odry. Obecnie skala wykorzystania pól jest znacznie mniejsza dzięki nowej oczyszczalni na Janówku.
Pola irygacyjne stanowią cenny obszar przyrodniczy. Stworzony przez stulecie ekosystem łąkowo-wodny stanowi atrakcyjne miejsce gniazdowania i przystanek na drodze ptasich przelotów.
Po planowanym zaprzestaniu wykorzystywania pól dla celów oczyszczania, aby uniknąć wysychania obszaru i zniszczenia ekosystemu, planowane są zrzuty wody z kanalizacji deszczowej.

Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Poznaj okolice Obornik Śląskich DOT46 rowerem.info

 • Stopień trudności: 1
 • Dystans: 33,97 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 48 min.
 • Przewyższenia: 79 m
 • Suma podjazdów: 404 m
 • Suma zjazdów: 403 m

Trasę rowerową mieszkańcom Sieradza poleca Dolnoslaska_OT

34 km pętla poprowadzona bądź leśnymi duktami, bądź asfaltowymi dróżkami wśród pól w lekko pagórkowatym terenie (360 m vertical). Trzeba liczyć się z niewielkimi piaszczystymi odcinkami. Dobra na weekendowy wyjazd rodzinny, w czasie którego jazdę warto połączyć ze zwiedzaniem. Trasę można zacząć na stacji kolejowej w Obornikach Śląskich lub w Osoli (lepiej). Oznakowano ją żółtym kolorem i charakterystycznym obrazkiem.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Trasa obiektów militarnych Wrocławia

 • Stopień trudności: 2
 • Dystans: 63,26 km
 • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 57 min.
 • Przewyższenia: 17 m
 • Suma podjazdów: 171 m
 • Suma zjazdów: 171 m

Trasę rowerową mieszkańcom Sieradza poleca MarioM

Trasa obiektów militarnych Wrocławia tworzy dużą, 63-kilometrową pętlę wiodąca przez większość zabytkowych obiektów militarnych wewnętrznego pierścienia obronnego miasta. W 1889 r. naczelne dowództwo armii niemieckiej podjęło decyzję o stworzeniu
Festung Breslau (Twierdzy Wrocław). Budowano ją ponad pół wieku. W pierwszym etapie rozbudowy fortyfikacji, trwającym od lat 90. XIX w. do końca I wojny światowej, powstało prawie trzy czwarte wszystkich umocnień Twierdzy. Pozostałe obiekty powstawały w okresie międzywojennym oraz podczas II wojny światowej. Po wojnie rozpoczęto likwidację fortyfikacji, choć nie na całej linii umocnień.
Na zespół obiektów twierdzy składa się cały wachlarz budowli militarnych tworzących pierścień umocnień wokół miasta (w dwóch liniach – wewnętrznej i zewnętrznej). Od strony południowej główną, wewnętrzną linię obrony wyznaczał nasyp kolejowy,
natomiast od północy stanowiska obronne w linii rzeki Widawy. Dziś znajdują się tam liczne schrony, bunkry i zespoły forteczne, które uchowały się w relatywnie dobrym stanie. Poniżej krótki opis najczęściej spotykanych obiektów na trasie. Schrony kompanii piechoty zbudowane w latach 1890-1901 to jeden z elementów fortyfikacji składających się na Twierdzę Wrocław. Schrony przeznaczone były zazwyczaj dla 250 żołnierzy. Od strony czołowej przykrywała je warstwa ziemi, od tyłu pierwotnie miały ceglaną elewację oraz duże otwory wejściowe zamykane dwuskrzydłowymi bramami (które oryginalne można oglądać na ul. Dembowskiego). Mniejsze drzwi stanowiły wejście do korytarza. Na czas mobilizacji duże wejścia zamurowywano, w otworach okiennych wieszano pancerne żaluzje, dzieląc jednocześnie korytarz wewnętrznymi drzwiami przeciwpodmuchowymi (w niektórych schronach, np. na Brochowie, likwidowano tylko część wjazdów, wstawiając w ich miejsce okna). Ponieważ w czasie walk przemieszczanie się wewnątrz schronu było możliwe tylko poprzez przejścia łączące naprzemiennie poszczególne pomieszczenia, 15 schronów zmodernizowano, wprowadzając oryginalne, wrocławskie rozwiązanie – do elewacji dobudowano zewnętrzny, betonowy pancerz, w środku którego biegł kolejny trakt komunikacyjny tworzący przedsionki śluzy. Tamże zainstalowano też mechaniczny (elektryczny bądź ręczny) system wentylacji obiektu. Wylot wentylacyjny zasłonięty był sporą perforowaną płytą stalową (można ją jeszcze znaleźć w kilku obiektach, np. na Olsztyńskiej). Wewnątrz schronów można zauważyć, iż sklepienia w pomieszczeniach opadają w kierunku przykrytego ziemią czoła obiektu – dzieje się tak w celu lepszego odprowadzenia wody z pokrycia oraz należytego funkcjonowania wentylacji grawitacyjnej, której wylot stanowiły kominki nad wejściami (w pierwotnym projekcie bez dodatkowego płaszcza).
We Wrocławiu istniało także sześć fortów kompanii piechoty – punktów oporu stworzonych na bazie schronu kompanii piechoty (z zewnętrznym pancerzem). W ich skład wchodziły ponadto dwa schrony-wartownie (gdzie trzymano także agregaty
prądotwórcze), rozbudowany ciąg stanowisk strzeleckich wraz ze ślimakowymi stanowiskami obserwacyjnymi oraz 1-2 biernymi schronami obsługi ckm-u. Żelbetowe stanowiska strzeleckie o długości 120-140 m otaczały nieregularną linią zespół fortyfikacji
od strony frontowej i były podzielone na kilkanaście odcinków. Od strony natarcia osłonięte były szerokim nasypem ziemnym, przed którym zazwyczaj biegł rów z wodą z zasiekami na dnie. W ciągu stanowisk strzeleckich umieszczone były 2-3 stanowiska obserwacyjne w kształcie ślimaka (prawoskrętne odpowiednio na prawej flance), wykonane ze dwóch warstw stalowych blach wypełnionych dębiną. Dziś o istnieniu tych stanowisk świadczą jedynie resztki blachy zespolonej z betonowym murem. Dodatkową osłonę fortu stanowił nieregularny, wewnętrzny pierścień nasypów. Obiekt typu magazynowego, wybudowany został w latach 1899-1900 i, w odróżnieniu od pozostałych budowli tego typu, jako jedyny ukryty jest w głębokim wykopie na małym wzniesieniu. Ponadto posiada także cieńszy niż w innych tego typu budowlach strop oraz trzy bramy wjazdowe przebudowane na otwory okienne.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #1

Giant

Giant Roam 3 Disc

2 999,00 zł2 199,00 zł-27%
miejsce #2

Romet

Romet Rambler R6.1 czarny zielony 26" 2019

1 299,00 zł999,20 zł-23%
miejsce #10

Romet

Romet Vintage D Wrzosowy 28 2020

1 116,99 zł989,21 zł-11%
miejsce #11

Goetze

Goetze Blueberry 28 niebieski 2018

749,00 zł
miejsce #12

Goetze

Goetze Eco 28 krem 2018

649,00 zł
miejsce #13

Romet

Romet Wagant 2 Czarny 28 2022

1 949,00 zł
miejsce #14

Specialized

Specialized Diverge Base E5 2022

5 995,00 zł
miejsce #16

Cube

Cube Aim Sl Black Orange 29 2021

3 199,00 zł
miejsce #20

Goetze

Goetze Eco 28 biały 2018

619,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Zakupy róbmy racjonalnie a nie emocjonalnie KOMENTARZ

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie