Puchar prezydenta Sieradza dla młodych graczy Akademii Sieradz ZDJĘCIA

Puchar prezydenta Sieradza dla młodych graczy Akademii Sieradz
Puchar prezydenta Sieradza dla młodych graczy Akademii Sieradz Fot. Dariusz Piekarczyk
Dziesięć drużyn rocznika 2012 rywalizowało w niedzielę, w hali sportowej 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, w Turnieju o Puchar Prezydenta Sieradza Pawła Osiewały. W finale Akademia Sportu Sieradz pokonała Wartę Sieradz 2:0.

W półfinale piłkarze Akademii wygrali z Pogonią Zduńska Wola 3:1, natomiast Warta pokonała Progres Zduńska Wola 1:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy uznali Kacpra Gałęzowskiego ze zwycięskiej drużyny, a bramkarzem Beniamina Wojtyna z Progresu. Królem strzelców został Błażej Resterniak z Piasta Błaszki. Po dwie najlepsze ekipy obu kategorii wiekowych wywalczyły awans do turniejów wojewódzkich, które rozegrane zostaną w Łodzi, a ich organizatorem jest ŁZPN. Zawody rozegrane w Sieradzu organizowali natomiast pracownicy Delegatury Sieradz ŁZPN.

Akademia Sportu: Mateusz Bednarek, Tymoteusz Deka, Kacper Gałęzowski, Miłosz Aleksander, Miłosz Wawrowski, Bartosz Pluta, Igor Świętczak, Alexander Toruński. Trener: Robert Staniucha.

Warta Sieradz: Oliwia Matusiak, Oliwier Orłowski, Oliwier Michalski, Filip Kaczmarek, Mikołaj Kalus, Kacper Ubycha, Michał Wiertelak, Adam Sowiński. Trener: Kacper Skonieczny.