Straż: nieszczelność przewodu kominowego to najbardziej prawdopodobna przyczyna pożaru wytwórni palet w Salamonach.

Zniszczony zakład i dom, kilkaset tysięcy złotych strat dwie osoby ranne – tak fatalny bilans miał pożar, do którego doszło w Salamonach w gminie Brąszewice.Od ognia zajęła się wiata łącząca budynek produkcyjny z obiektem mieszkalnym, pod którą znajdowało się pięć tysięcy wytwarzanych tu drewnianych palet.
Wiata i towar uległy całkowitemu zniszczeniu, ogień rozprzestrzenił się także na dom – tu spaleniu uległ dach i poddasze, a zniszczeniu, już w wyniku akcji gaśniczej, uległy także niższe kondygnacje. 
Ranne to dwie kobiety, mieszkanki posesji. Jedna z nich, 50-latka w czasie ucieczki z płonącego obiektu została uderzona spadającym elementem. Druga, 70-latka zasłabła od dymu.
W akcji brało udział 15 zastępów ratowniczych straży – zawodowej i ochotniczej. Gaszeniem ognia i usuwaniem skutków pożaru zajęło się ok. 60 druhów.
Fot. Paweł Gołąb

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!