Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

"Jestem, która jestem" oraz "Czas równoległy" - otwarcie wystaw w BWA w Sieradzu ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
"Jestem, która jestem" oraz "Czas równoległy" - otwarcie wystaw w BWA w Sieradzu
"Jestem, która jestem" oraz "Czas równoległy" - otwarcie wystaw w BWA w Sieradzu Fot. BWA Sieradz
W Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu, któremu szefuje Tomasz Oszczęda, otwarto w piątkowy (9 lutego) wieczór dwie wystawy -"Jestem, która jestem", Anny Pacholik oraz "Czas równoległy", Katarzyny Pacholik.

Anna Pacholik ukończyła studia z dyplomem magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego. Główną jej specjalizacją było malarstwo sztalugowe. Wcześniej, ukończyła Architekturę Wnętrz w Wyższej Szkole Informatyki uzyskując tytuł licencjata. Obok tego działa w przestrzeni publicznej angażując mieszkańców Łodzi do wspólnych przedsięwzięć. Uczestniczy w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich.
Ma za sobą sześć wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych.

“Jestem, która jestem” to kolekcja autoportretów przedstawiona w wymiarze symbolicznym, nawiązująca do archetypów Junga, ikonosfery, ekologii i religii. Jestem kobietą. Jestem człowiekiem. Jestem częścią natury, częścią całego ekosystemu, wpływając na jego jakość poprzez swoje życie. Jestem też częścią kosmosu, jestem chwilą i przemijaniem.

Katarzyna Pacholik ukończyła Uniwersytet w Maladze uzyskując tytuł magistra sztuki oraz wcześniej Uniwersytet w Granadzie uzyskując tytuł licencjata, a także Politechnikę Łódzką, gdzie uzyskała tytuł inżyniera architekta. Odbyła staż w amsterdamskiej pracowni projektanta Marcela Wandersa. Jej prace skupiają się na badaniu medium rysunku oraz relacji człowieka z naturą. Współpracuje z galerią sztuki Galería Silvestre w Madrycie.
Jest laureatką stypendiów i nagród, w tym nagroda Fundacji Millenium bcp dla mlodego artysty, stypendium ARP na Wydziale Sztuk Pięknych w Maladze; Stypendium na produkcję artystyczną, Uniwersytet w Granadzie; Selekcja Młodych Artystów, Sala Ático, Palacio Condes de Gabia Granada; ProjectArte, konkurs projektów artystycznych, Espacio Santa Clara, Morón de la Frontera, Sewilla; oraz nagrodę „Nabycie do kolekcji galerii”, Galería D’Art San Vicente, Alicante. Była także finalistką w kategorii rysunkowej Canson School Awards oraz międzynarodowego konkursu rysunkowego organizowanego przez Galerię Sztuki Rondo Sztuki w Katowicach. Została wybrana przez Galerię Silvestre do brania udziału w rezydencji artystycznej w Cellers, Barcelona.
Jej prace były wystawiane w Hiszpanii i za granicą. Niektóre z jej najbardziej pamiętnych wystaw miały miejsce w Galerii Isabel Hurley (Malaga); Muzeum Sztuki (Kadyks); CAC Muzeum Sztuki Współczesnej (Malaga), PTS Technologicznym Parku Opieki Zdrowotnej i Palacio Condes de Gabia (Granada), Fundación Valentín de Madariaga (Sewilla), Galerii Sztuki Rondo Sztuki (Katowice, Polska) i Palazzo Medici Riccardi (Florencja, Włochy ).
Brała udział w międzynarodowych targach sztuki Drawing Room 2023 w Lisbonie, Portugalii.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto