Gajewniki: Bartłomiej Kwiatek Mistrzem Polski w powożeniu zaprzęgami

Ryszard Dullek
Bartłomiej Kwiatek wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi, które rozegrane zostały w Gajewnikach koło Zduńskiej Woli. Zawodnik SLKS Książ powoził koniem Lokan, a jako luzak jechała z nim Anna Żuchowska.

Zdobywca złotego trofeum był głównym faworytem zawodów. Na przełomie lipca i sierpnia zdobył we Włoszech tytuł wicemistrza świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi.

Srebrnym medalistą mistrzostw kraju został reprezentant gospodarzy Tomasz Jankowiak. Zawodnik Agro-Aves powoził koniem Bastion, a za luzaka miał Marcina Murdzię.

Po brąz sięgnął Adrian Kostrzewa z klubu Idmar Krajkowo. Powoził klaczą Laszka, a jego luzakiem była Marta Zmiertka.

Czwarte miejsce w Gajewnikach zajęła siostra mistrza kraju Weronika Kwiatek. Była to jedyna kobieta startująca w zawodach. Reprezentuje ona barwy JKS Gogolewo. Powoziła koniem Bartnik, a za luzaka miała Piotra Nojmana.

W Gajewnikach rozegrane zostały też Mistrzostwa Regionu Łódzkiego w skokach przez przeszkody. Walkę o medale stoczyli seniorzy, juniorzy i juniorzy młodsi. Dwa z trofeów trafiły w ręce gospodarzy.

Seniorzy (konkurs klasy C, przeszkody - 130 cm): 1. Paulina Jassa (klacz: Delicja, ŁKJ Łódź), 2. Grzegorz Kubiak (klacz: Dalanda, Uniglob Gozdów), 3. Paweł Strzechowski (klacz: Brawurka, Eden Rogów).

Juniorzy (konkurs klasy N, przeszkody - 120 cm): 1. Adrianna Ostrowska (klacz: Serbina, Napoleońska Zagroda Napoleonów), 2. Barbara Kollar (koń: Caprioland, Agro-Aves Gajewniki), 3. Monika Daniel (koń: Zanzibar, Jantar Stryków).

Juniorzy młodsi (konkurs klasy L, przeszkody - 100 cm): 1. Joanna Grabowska (klacz: Literatka, ŁKJ Łódź), 2. Agata Sielczak (koń: Elgrey, Bractwo Konne Świętego Marcina Klęk), 3. Julia Kwiatkowska (klacz: Mojra, Agro-Aves Gajewniki).