Czarni Rząśnia wygrali z Tubądzinem 3:2 i są w grze o I ligę! (WYNIK NA BIEŻĄCO)

Tubądzin Volley walczy o I ligę
Tubądzin Volley walczy o I ligę Fot. Dariusz Piekarczyk
W Białymstoku trwa półfinałowy turniej o awans do I ligi siatkówki. W piątek Tubądzin Volley Sieradz przegrał z Legią Warszawa 0:3, a Czarni Rząśnia z BAS Białystok 1:3. W sobotę rywalizują obie drużyny z naszego regionu. Przegrywający odpada z walki o I ligę.

Set 1. Sieradzanie wygrywają 25:22
Set 2.6:4 dla Tubądzina, 9:6, 14:14, 18:17, 21:20, 25:20!
Set 3.5:4 dla Tubądzina, teraz 8:5, 12:11, 14:14, 15:17 - prowadzą Czarni, 18:19, 21:24, setbol dla Czarnych, 21:25. A więc koniec seta. Wynik meczu 2:1 dla sieradzan.
Set 4.2:2, 4:7 - czyżby tie break? 8:8 - ależ walka, 14:14, 17:19. Zanosi się na piąty set. Wygrana 3:2 niewiele daje Tubądzinowi Volley, ani Czarnym. Aby zachować szansę na awans do turnieju finałowego o awans do I ligi trzeba wygrać za trzy punkty.17:21, 21:24 - piłka setowa dla Czarnych, jak nic będzie tie break.21:25. Jest tie break!
Set 5.4:4, 7:6, 9:9 - bitwa pod siatką na całego, 11:12, 13:15. Czarni górą, wygrywają 3:2! Tubądzin odpada z walki o I ligę. Czarni mają jeszcze szansę.