Brawo! Hania Piątkowska z Sieradza wicemistrzynią Polski na 100 metrów!

Hania Piątkowska z Sieradza wicemistrzynią Polski na 100 metrów!
Hania Piątkowska z Sieradza wicemistrzynią Polski na 100 metrów! Archiwum Aleksandry Kociołek-Kaczmarek
Brawo! Hanna Piątkowska z LKS MOSiR Sieradz została wicemistrzynią Polski do lat 16 w biegu na dystansie 100 metrów. Stanęła na podium podczas zawodów, które są także Małym Memoriałem im. Janusza Kusocińskiego, rozgrywanych w Słubicach.

Podopieczna trenerów Aleksandry Kociołek-Kaczmarek (w przeszłości znakomita lekkoatletka sieradzkiego klubu MULKS MOSiR) i Marcina Gabrysiaka pokonała dystans w czasie 12,31, dając się wyprzedzić nieznacznie na mecie Wiktorii Biskup ze Sprintu Bielsko-Biała (12,31). Wicemistrzyni Polski jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu.
Na 100 metrów biegała także Maja Kaczmarek, która była 22 (12,84). Ona startowała również na 300 metrów przez płotki zajmując ósme miejsce (46,38).