Betcris IV liga: Zwycięski debiut trenera Pawła Ślęzaka. Trzy punkty z Wartą

Zwycięski debiut trenera Pawła Ślęzaka. Trzy punkty z Wartą
Zwycięski debiut trenera Pawła Ślęzaka. Trzy punkty z Wartą Fot. Anna Krawczyk
Pierwsze gole i punkty w Betcris IV lidze. W rozegranym w minioną sobotę zaległym meczu KSKutno pokonał na swoim stadionie Wartę Działoszyn 2:1 (2:1).

W roli trenera zespołu gospodarzy debiutował Paweł Ślęzak, który przez wiele lat był w Kutnie dyrektorem MOSiR, ale niedawno przeszedł na emeryturę. Działacze KS, na czele z prezesem klubu Zbigniewem Tomczakiem, namówili go jednak, żeby przejął zespół po Janie Ciosie. Dodajmy, że w przeszłości prowadził już kutnowian. W sobotę zaliczył udany debiut, bo prowadzona przez niego drużyna zainkasowała komplet punktów, dzięki wybornemu początkowi meczu. Już po pięciu minutach KSprowadził bowiem 2:0 po golach Michała Gibulskiego i Marcina Kaceli. Dla tego drugiego był to 10 w tym sezonie gol w Betcris IV lidze. Tuż przed końcem pierwszej połowy przyjezdni pokonali bramkarza miejscowych Michała Sokołowicza. Po zmianie stron mieli nawet dwie znakomite okazje do wyrównania. Żadnej nie wykorzystał jednak znany z boisk ekstraklasy (12 meczów) 50-letni Cezary Stefańczyk. W drugiej połowie w drużynie Warty wystąpił 48-letni Krzysztof Kukulski. ą

Betcris IV liga
Zaległy mecz 17. kolejki: KSKutno - Warta Działoszyn 2:1 (2:1). 1:0 - Michał Gibulski(2), 2:0 - Marcin Kacela (5), 2:1 - Bartłomiej Madej (41).

18. kolejka (pierwsza w 2024 roku). Sobota (16 marca): Omega Kleszczów - Zjednoczeni Stryków (godz. 15), Ceramika Opoczno - Szczerbiec Wolbórz (15), Zryw Wygoda - ŁKS III Łódź (15), RKS Radomsko - Warta Działoszyn (15), KS Kutno - Start Brzeziny (13), Skalnik Sulejów - MKP-Boruta Zgierz (13), Włókniarz Zelów - Widzew II Łódź (15.30), Polonia Piotrków Trybunalski - Sokół Aleksandrów (18.30, pierwszy w historii Polonii mecz przy światłach). Niedziela (17 marca): AKSSMS Łódź - Orkan Buczek (12).
Klasyfikacja skutecznych: 1. Patryk Pietrasiak (AKSSMS Łódź) - 17 bramek, 2. Adam Patora (Zjednoczeni Stryków ), Krystian Białas (Zryw Wygoda) - po 13, 3. Mateusz Jakubiak (Polonia Piotrków Trybunalski), Bartosz Machaj (RKS Radomsko) - po 11 goli.
1. Sokół Aleksandrów 17 35 37-11
2. RKSRadomsko 17 34 37-17
3. Widzew II Łódź 17 33 41-17
4. Polonia Piotrków Tryb. 17 32 39-27
5. AKSSMS Łódź 17 32 46-24
6. Ceramika Opoczno 17 29 31-25
7. Zjednoczeni Stryków 17 27 38-29
8. Warta Działoszyn 17 25 34-36