Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zwiększony ruch wojskowych pojazdów na polskich drogach przez najbliższe 3 miesiące. Powodem ćwiczenia. Apel o ostrożność i ochronę danych

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Wojskowi apelują o ostrożność i ochronę danych
Wojskowi apelują o ostrożność i ochronę danych Wojsko Polskie
Od tego tygodnia przez kolejne ponad trzy miesiące na drogach niemal całego kraju odbywać się będzie zwiększony ruch pojazdów wojskowych. Jak informuje Wojsko Polskie jest związany z ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. Wojskowi apelują do kierowców o ostrożność, a do wszystkich o ochronę wrażliwych danych.

Jak precyzuje Wojsko Polskie, w ramach ćwiczeń, od połowy lutego do końca maja, pojazdy wojskowe będą przemieszczały się niemal we wszystkich województwach, na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Przejazdy kolumn będą również wykorzystane jako element szkoleniowy m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sił sojuszniczych, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

- Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach zostanie skoordynowany w sposób jak najmniej utrudniający bieżący ruch. Kolumny będą eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane także z właściwymi władzami, w tym lokalnymi. Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie – apeluje Wojsko Polskie. - Za utrudnienia przepraszamy.

Żołnierze proszą o nie publikowanie zdjęć i informacji o ruchu wojsk

- Zwracamy się również z apelem o ochronę danych, nie publikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

  • Jak uzupełnia WP, w I połowie 2024 r. NATO przeprowadzi serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24). W ich ramach Polska będzie odgrywała rolę jednego z państw-gospodarzy i przyjmie na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw DRAGON-24 (DR-24), które rozpocznie się już na przełomie lutego i marca.
  • STDE-24 i DR-24 są ćwiczeniami o charakterze defensywnym i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zwiększony ruch wojskowych pojazdów na polskich drogach przez najbliższe 3 miesiące. Powodem ćwiczenia. Apel o ostrożność i ochronę danych - łódzkie Nasze Miasto

Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto