Sieradzkie Lato. Turniej zapaśniczy w Sieradzu (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Sieradzkie Lato. Turniej zapaśniczy w Sieradzu
Sieradzkie Lato. Turniej zapaśniczy w Sieradzu Fot. Dariusz Piekarczyk
Około 80 młodych zapaśników z 11. klubów całej Polski wzięło udział w Ogólnopolski Turnieju Zapaśniczym „Lato Sieradzkie”.

Zawody, rozegrane w hali MOSiRSieradz były jednocześnie Memoriałem im. Kazimierza Zielińskiego oraz Jana Szymańskiego. Na podium stawali także młodzi adepci zapasów Piasta Sieradz. W kategorii dzieci najlepiej spisał się Błażej Kubacki, który wygrał kategorię wagową 57 kg. Na miejscu drugim w kategorii wagowej 27 kg uplasował się Marcel Jaranowski. Medale brązowe wywalczyli Dawid Szymczak (43 kg) oraz Jakub Koligar (powyżej 57 kg).
W turnieju młodzików sieradzanie wywalczyli tylko jeden medal. Mateusz Ptak zajął drugie miejsce w kategorii wagowej 68 kg.
Wśród juniorów także jedno miejsce na podium.Przemysław Plewa był trzeci w kategorii wagowej 86 kg. Z dobrej strony pokazał się Bartosz Szumiela, który uplasował się na miejscu drugim w gronie zawodników do 65 kg.
Klasyfikację drużynową turnieju wygrali zawodnicy UKSSMS Łódź, którzy zgromadzili 53 punkty. Na miejscu drugim UKS Master Łódź - 47, a na trzecim Budowlani Łódź - 41. Miejsce czwarte wywalczyli zapaśnicy Rokity Brzeg Dolny - 37. Na pozycji piątej zakończyli zmagania sieradzanie z Piasta - 26.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani