Zwycięstwa PZU Polfy i ŁKS Lotto

(hof)
O piłkę walczy koszkarka PZU Polfy Renata Piestrzyńska  (z lewej).
O piłkę walczy koszkarka PZU Polfy Renata Piestrzyńska (z lewej).
Bardzo dobrze wypadły nasze koszykarki w drugiej kolejce ekstraklasy. PZU Polfa Pabianice pokonała CCC Polkowice 71:63, a ŁKS wygrał z Ostrovią 76:68.

Bardzo dobrze wypadły nasze koszykarki w drugiej kolejce ekstraklasy.

PZU Polfa Pabianice pokonała CCC Polkowice 71:63, a ŁKS wygrał z Ostrovią 76:68.

Koszykarki PZU Polfy musiały się sporo napracować, aby wygrać wczorajszy mecz przed własną publicznością.

Po pierwszej kwarcie zapachniało sensacją. Podopieczne trenera Tadeusza Alekandrowicza przegrywały 13:22. W drugiej odsłonie gospodynie ostro wzięły się do pracy i tuż przez końcem drugiej kwarty wyszły na prowadzenie. Celne trafienie Alicji Perlińskiej sprawiło, że gospodynie wygrywały 34:32.

Wydawało się, że trzecia kwarta przesądziła już o wyniku meczu. Koszykarki z Polkowic uzyskały zaledwie dziesięć i PZU Polfa prowadziła już 57:44. W ostatniej ćwiartce meczu drużyna trenera Andrzeja Nowakowskiego poderwała się jeszcze do walki. W 38 minucie było tylko 63:58, ale ostatecznie pabianicki zespół nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa.

PZU Polfa Pabianice – CCC Polkowice 71:63 (13:22, 23:12, 21:10, 14:19).

PZU Polfa: Trześniewska 15, Pantelejewa 15, Perlińska 11, Piestrzyńska 8, Korzeniewska 7, Toma 6, Lamparska 5, Jaroszewicz 2, Głaszcz 2, Krystofova 0, Iwljewa 0.

CCC Polkowice: Koryzna 22, Żytomirska 11, Kłosińska 6, Pałka 6, Nowacka 5, Marczewska 5, Waligórska 4, Jasnowska 2, Stempniewicz 2.

Koszykarki ŁKS odniosły drugie zwycięstwo. Tym razem odniosły cenny sukces w wyjazdowym spotkaniu w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrovia – ŁKS 68:76 (25:22, 11:16, 16:16, 16:22).

Ostrovia: Górzyńska 17, Mądra 16, Żurkowska 14, Monika Szymańska 9, Siwczak-Dajksler 7, Górczak i Przybylak po 2, Anioła 0.

ŁKS: Dominauskajte 21, Owczarek 20, Makowska 11, Arażny i Kasprzak po 7, Golemska 6, Włodarska 4, Estkowska 0.

Pozostałe wyniki: Lotos Gdynia – AZS Poznań 80:58, Meblotap AZS PWSZ Chełm – Wisła Can-Pack Kraków 41:102.

Lotos rozegrał mecz awansem z 4. kolejki: Lotos – Cukierki 70:63, zaległe mecze 1. kolejki: PZU Polfa Pabianice – Ostrovia Ostrów Wlkp. (3 listopada), AZS Poznań – Cukierki Odra (3 listopada)