Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu pruszkowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu pruszkowskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu pruszkowskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SIPIERA Konrad: pozycja 1 : 2,06% (5 485 głosów)
- PAWŁOWSKA Aneta Sylwia: pozycja 2 : 2,06% (5 485 głosów)
- URBAN Bogdan: pozycja 3 : 2,06% (5 485 głosów)
- MROCZEK Grzegorz Jan: pozycja 4 : 2,06% (5 485 głosów)
- RUSNAK Nada: pozycja 5 : 2,06% (5 485 głosów)
- KUBIAK Ewa Kinga: pozycja 6 : 2,06% (5 485 głosów)
- BIELECKA Nadia Agnieszka: pozycja 7 : 2,06% (5 485 głosów)
- WOŹNIAK Łukasz: pozycja 8 : 2,06% (5 485 głosów)
- MAJEROWICZ Marzena Anna: pozycja 9 : 2,06% (5 485 głosów)
- JAROSZ-LIS Emilia: pozycja 10 : 2,06% (5 485 głosów)
- HUBICZ Paweł: pozycja 11 : 2,06% (5 485 głosów)
- SAWICKA Monika: pozycja 12 : 2,06% (5 485 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŚWIERCZ Artur Mateusz: pozycja 1 : 1,29% (3 439 głosów)
- KARKOWSKI Piotr: pozycja 2 : 1,29% (3 439 głosów)
- MARKOWSKA Marta: pozycja 3 : 1,29% (3 439 głosów)
- REDYK Monika Anna: pozycja 4 : 1,29% (3 439 głosów)
- SAŁAJ Piotr Maciej: pozycja 5 : 1,29% (3 439 głosów)
- KUZIA Anna: pozycja 6 : 1,29% (3 439 głosów)
- FURMANKIEWICZ Adam Karol: pozycja 7 : 1,29% (3 439 głosów)
- GORĄCZKA Paweł Sławomir: pozycja 8 : 1,29% (3 439 głosów)
- PASZKIEWICZ Aleksandra: pozycja 9 : 1,29% (3 439 głosów)
- ZALEWSKI Kamil: pozycja 10 : 1,29% (3 439 głosów)
- ROMANOWICZ Mikołaj Dominik: pozycja 11 : 1,29% (3 439 głosów)
- JANKOWSKA Justyna: pozycja 12 : 1,29% (3 439 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- EJSSYMONT Adrian: pozycja 1 : 2,74% (7 287 głosów)
- MITLEJNER Amanda: pozycja 2 : 2,74% (7 287 głosów)
- PIHOWICZ Michał Tytus: pozycja 3 : 2,74% (7 287 głosów)
- GAWKOWSKA Karolina Dorota: pozycja 4 : 2,74% (7 287 głosów)
- JURA Tomasz Mariusz: pozycja 5 : 2,74% (7 287 głosów)
- ZARZYCKI Leszek: pozycja 6 : 2,74% (7 287 głosów)
- HAMERLA Marcin Edward: pozycja 7 : 2,74% (7 287 głosów)
- MALIŃSKA Iwona Dorota: pozycja 8 : 2,74% (7 287 głosów)
- DYJAS Przemysław Jan: pozycja 9 : 2,74% (7 287 głosów)
- MICKIEWICZ Renata: pozycja 10 : 2,74% (7 287 głosów)
KOMITET WYBORCZY POWIATOWE STOWARZYSZENIE WSPÓLNIE POWIAT ROZWIJAMY:
- KOTELECKI Jakub Roman: pozycja 1 : 0,46% (1 235 głosów)
- LIPIŃSKI Tomasz Henryk: pozycja 2 : 0,46% (1 235 głosów)
- MAKUCH Małgorzata Magdalena: pozycja 3 : 0,46% (1 235 głosów)
- STACHERA Tomasz: pozycja 4 : 0,46% (1 235 głosów)
- WOJTECKA Joanna Katarzyna: pozycja 5 : 0,46% (1 235 głosów)
- JUTKIEWICZ Katarzyna: pozycja 6 : 0,46% (1 235 głosów)
- OKUŃ Piotr Leszek: pozycja 7 : 0,46% (1 235 głosów)
- PACURKOWSKI Marcin Michał: pozycja 8 : 0,46% (1 235 głosów)
- PARADOWSKA-SYGA Iwona Anna: pozycja 9 : 0,46% (1 235 głosów)
- PYKAŁO Katarzyna Joanna: pozycja 10 : 0,46% (1 235 głosów)
- ANDRZEJEWSKA Paulina Jolanta: pozycja 11 : 0,46% (1 235 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- RYMUZA Krzysztof: pozycja 1 : 1,55% (4 113 głosów)
- ŚLIWIŃSKA Mirosława Janina: pozycja 2 : 1,55% (4 113 głosów)
- WRONA Lidia: pozycja 3 : 1,55% (4 113 głosów)
- ŁOŚ Urszula: pozycja 4 : 1,55% (4 113 głosów)
- STARZYŃSKI Jan: pozycja 5 : 1,55% (4 113 głosów)
- LEWAN Olgierd Bogdan: pozycja 6 : 1,55% (4 113 głosów)
- ZEGADŁO Józef Grzegorz: pozycja 7 : 1,55% (4 113 głosów)
- KRÓLAK Izabela Anna: pozycja 8 : 1,55% (4 113 głosów)
- KOCHAŃSKI Robert: pozycja 9 : 1,55% (4 113 głosów)
- MAJEWSKI Adam: pozycja 10 : 1,55% (4 113 głosów)
- ZACHARSKI Ryszard Stanisław: pozycja 11 : 1,55% (4 113 głosów)
- PAWEŁCZYŃSKA-ŚLUSARCZYK Monika Anna: pozycja 12 : 1,55% (4 113 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE - ZIEMIA PRUSZKOWSKA:
- HAJDUK Maciej Leszek: pozycja 1 : 0,56% (1 501 głosów)
- GRABOWSKA Natalia Zuzanna: pozycja 2 : 0,56% (1 501 głosów)
- KRAJEWSKI Piotr Paweł: pozycja 3 : 0,56% (1 501 głosów)
- WASZCZUK Katarzyna Anna: pozycja 4 : 0,56% (1 501 głosów)
- GĘBICZ Alicja Inez: pozycja 5 : 0,56% (1 501 głosów)
- SZURMAK Kamil: pozycja 6 : 0,56% (1 501 głosów)
- HAGOWSKI Arkadiusz Janusz: pozycja 7 : 0,56% (1 501 głosów)
- KACPRZYK Monika Małgorzata: pozycja 8 : 0,56% (1 501 głosów)
- SZCZEPANIAK Andrzej: pozycja 9 : 0,56% (1 501 głosów)
- KORONKIEWICZ Karol: pozycja 10 : 0,56% (1 501 głosów)
- SOBIERAŃSKA Ewa Maria: pozycja 11 : 0,56% (1 501 głosów)
- BĘZA Arkadiusz Michał: pozycja 12 : 0,56% (1 501 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAKSYMA GOŁOSIA - INICJATYWA MIESZKAŃCÓW:
- JAŃCZY Dariusz Józef: pozycja 1 : 0,38% (1 023 głosów)
- DRUCIS Elżbieta: pozycja 2 : 0,38% (1 023 głosów)
- SZLĄZAK Tomasz Bartłomiej: pozycja 3 : 0,38% (1 023 głosów)
- CICHEWICZ Maciej Łukasz: pozycja 4 : 0,38% (1 023 głosów)
- ROSZKOWSKA Barbara Danuta: pozycja 5 : 0,38% (1 023 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu pruszkowskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BORODZICZ Ewa Zofia: pozycja 1 : 5,46% (2 470 głosów)
- TYMIŃSKI Tadeusz: pozycja 2 : 5,46% (2 470 głosów)
- IDŹKOWSKA Maria: pozycja 3 : 5,46% (2 470 głosów)
- KALETA Bogusław Stanisław: pozycja 4 : 5,46% (2 470 głosów)
- DZIĘCIOŁ Lucyna: pozycja 5 : 5,46% (2 470 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- OLEJNIK Iwona Maria: pozycja 1 : 1,88% (850 głosów)
- KOWALSKI-PASZKO Sebastian Remigiusz: pozycja 2 : 1,88% (850 głosów)
- JACZYŃSKI Michał: pozycja 3 : 1,88% (850 głosów)
- ZABOST Monika: pozycja 4 : 1,88% (850 głosów)
- SOBIERAJ Adam Janusz: pozycja 5 : 1,88% (850 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SIEKIERKO Paweł: pozycja 1 : 8,31% (3 757 głosów)
- CHMIELEWSKA Małgorzata: pozycja 2 : 8,31% (3 757 głosów)
- LINKE Joanna Ewa: pozycja 3 : 8,31% (3 757 głosów)
- RASZ Piotr Krzysztof: pozycja 4 : 8,31% (3 757 głosów)
- KURDZIEL Jarosław Maria: pozycja 5 : 8,31% (3 757 głosów)
KOMITET WYBORCZY POWIATOWE STOWARZYSZENIE WSPÓLNIE POWIAT ROZWIJAMY:
- WOREK Przemysław Tadeusz: pozycja 1 : 1,54% (698 głosów)
- WITAK Ewa Grażyna: pozycja 2 : 1,54% (698 głosów)
- KOWALSKA Katarzyna Anna: pozycja 3 : 1,54% (698 głosów)
- NIEWRZĘDOWSKI Artur: pozycja 4 : 1,54% (698 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- BRZEZIŃSKI Zdzisław Stanisław: pozycja 1 : 3,12% (1 410 głosów)
- MAKOWSKA Maria Anna: pozycja 2 : 3,12% (1 410 głosów)
- KREJNER-NOWECKA Anna Barbara: pozycja 3 : 3,12% (1 410 głosów)
- GŁOWACKI Piotr Sławomir: pozycja 4 : 3,12% (1 410 głosów)
- GÓRSKI Filip Piotr: pozycja 5 : 3,12% (1 410 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu pruszkowskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZALEWSKA Aurelia: pozycja 1 : 5,68% (2 338 głosów)
- KAŹMIERCZAK Mariusz: pozycja 2 : 5,68% (2 338 głosów)
- ROGALA Krzysztof Tadeusz: pozycja 3 : 5,68% (2 338 głosów)
- REKLEWSKA Bożena Małgorzata: pozycja 4 : 5,68% (2 338 głosów)
- PIROG Grażyna Zofia: pozycja 5 : 5,68% (2 338 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOZŁOWSKA Róża: pozycja 1 : 3,16% (1 300 głosów)
- JAWORSKA Iwona: pozycja 2 : 3,16% (1 300 głosów)
- MICHALSKA Bożena Mariola: pozycja 3 : 3,16% (1 300 głosów)
- KOWALSKI Mirosław: pozycja 4 : 3,16% (1 300 głosów)
- JASTRZĘBSKI Grzegorz Wojciech: pozycja 5 : 3,16% (1 300 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZGLIŃSKA Dorota: pozycja 1 : 8,96% (3 691 głosów)
- ROGULSKA Kaja Brygida: pozycja 2 : 8,96% (3 691 głosów)
- PRZYSUCHA Robert Jacek: pozycja 3 : 8,96% (3 691 głosów)
- WIŚNIEWSKI Tomasz Maciej: pozycja 4 : 8,96% (3 691 głosów)
KOMITET WYBORCZY POWIATOWE STOWARZYSZENIE WSPÓLNIE POWIAT ROZWIJAMY:
- HERNER Wojciech: pozycja 1 : 1,66% (683 głosów)
- PAŚ Agnieszka Justyna: pozycja 2 : 1,66% (683 głosów)
- KOPANIA Kacper Rafał: pozycja 3 : 1,66% (683 głosów)
- REDLISIAK Ewa Beata: pozycja 4 : 1,66% (683 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- BRZESKA-KALCZUK Hanna Maria: pozycja 1 : 2,68% (1 102 głosów)
- SYBILSKA Elżbieta: pozycja 2 : 2,68% (1 102 głosów)
- FABIANOWSKI Jerzy Piotr: pozycja 3 : 2,68% (1 102 głosów)
- LEWIN Janusz: pozycja 4 : 2,68% (1 102 głosów)
- STĘPIEŃ Krzysztof: pozycja 5 : 2,68% (1 102 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu pruszkowskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BEYER Magdalena Agnieszka: pozycja 1 : 4,37% (2 869 głosów)
- FALKOWSKI Krzysztof: pozycja 2 : 4,37% (2 869 głosów)
- NIEMIROWSKA Bogumiła Maria: pozycja 3 : 4,37% (2 869 głosów)
- JACKOWSKA Maria Magdalena: pozycja 4 : 4,37% (2 869 głosów)
- ŚWICA Krzysztof Grzegorz: pozycja 5 : 4,37% (2 869 głosów)
- DOMAGALSKI Błażej Daniel: pozycja 6 : 4,37% (2 869 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BARANOWSKI Mariusz Paweł: pozycja 1 : 1,64% (1 078 głosów)
- WARSZTOCKA Aida Natalia: pozycja 2 : 1,64% (1 078 głosów)
- CZĘŚCIK Marzena: pozycja 3 : 1,64% (1 078 głosów)
- WOŁOWIEC Edyta Magdalena: pozycja 4 : 1,64% (1 078 głosów)
- KORCZ Tomasz Janusz: pozycja 5 : 1,64% (1 078 głosów)
- HABER Michał Piotr: pozycja 6 : 1,64% (1 078 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRABOWSKI Patryk Norbert: pozycja 1 : 4,99% (3 276 głosów)
- ŻUKOWSKI Tadeusz Józef: pozycja 2 : 4,99% (3 276 głosów)
- DOWGWIŁŁOWICZ-NOWICKI Lechosław Robert: pozycja 3 : 4,99% (3 276 głosów)
- OLENDEREK Helena: pozycja 4 : 4,99% (3 276 głosów)
- BURZEC Julia Paulina: pozycja 5 : 4,99% (3 276 głosów)
KOMITET WYBORCZY POWIATOWE STOWARZYSZENIE WSPÓLNIE POWIAT ROZWIJAMY:
- KOWALCZYK Justyna: pozycja 1 : 0,63% (412 głosów)
- GRUBEK Elżbieta: pozycja 2 : 0,63% (412 głosów)
- TIOMKIN Grzegorz Aleksander: pozycja 3 : 0,63% (412 głosów)
- WASIAK-TRAN Maksym: pozycja 4 : 0,63% (412 głosów)
- TRĄBIŃSKI Adam Stanisław: pozycja 5 : 0,63% (412 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- ŁUKAWSKA-ADAMCZYK Anna Małgorzata: pozycja 1 : 1,64% (1 077 głosów)
- WÓJCICKI Piotr: pozycja 2 : 1,64% (1 077 głosów)
- WOLAŃSKI Dawid Marek: pozycja 3 : 1,64% (1 077 głosów)
- TABAKA-GRABOWSKA Wioletta: pozycja 4 : 1,64% (1 077 głosów)
- WILK Agnieszka Justyna: pozycja 5 : 1,64% (1 077 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE - ZIEMIA PRUSZKOWSKA:
- WALENDOWSKI Sławomir: pozycja 1 : 4,61% (3 027 głosów)
- SOBCZAK Anna: pozycja 2 : 4,61% (3 027 głosów)
- OLEJNICZAK Agnieszka: pozycja 3 : 4,61% (3 027 głosów)
- NEWEN Krzysztof: pozycja 4 : 4,61% (3 027 głosów)
- KOSIŃSKI Maciej: pozycja 5 : 4,61% (3 027 głosów)
- STREŻYŃSKA Anna Maria: pozycja 6 : 4,61% (3 027 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu pruszkowskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KUCHARSKI Michał Andrzej: pozycja 1 : 5,02% (2 927 głosów)
- HRYNKIEWICZ Dominika Anna: pozycja 2 : 5,02% (2 927 głosów)
- NOWAK Teresa: pozycja 3 : 5,02% (2 927 głosów)
- GACPARSKI Wiktor Marian: pozycja 4 : 5,02% (2 927 głosów)
- ZYCHOWSKA Jolanta: pozycja 5 : 5,02% (2 927 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BRAITER Katarzyna Anna: pozycja 1 : 1,9% (1 109 głosów)
- CHMIELEWSKI Mirosław Dariusz: pozycja 2 : 1,9% (1 109 głosów)
- BETKO Dorota Elżbieta: pozycja 3 : 1,9% (1 109 głosów)
- SOBAŃSKI Daniel Michał: pozycja 4 : 1,9% (1 109 głosów)
- SZCZEPAŃSKA Jowita Emilia: pozycja 5 : 1,9% (1 109 głosów)
- IDZIKOWSKI Marcin: pozycja 6 : 1,9% (1 109 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RAJKOWSKI Janusz Stanisław: pozycja 1 : 7,21% (4 203 głosów)
- SIERADZKI Rafał: pozycja 2 : 7,21% (4 203 głosów)
- MOLAK Malwina Ewa: pozycja 3 : 7,21% (4 203 głosów)
- KOBRYŃ Joanna: pozycja 4 : 7,21% (4 203 głosów)
- STEC Katarzyna: pozycja 5 : 7,21% (4 203 głosów)
- KOPER Andrzej Stanisław: pozycja 6 : 7,21% (4 203 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- DURMA Krystian Ryszard: pozycja 1 : 3,31% (1 929 głosów)
- WŁODARSKA Joanna Elżbieta: pozycja 2 : 3,31% (1 929 głosów)
- SOĆKO Marcin Janusz: pozycja 3 : 3,31% (1 929 głosów)
- KŁOPOTOWSKA Elżbieta Barbara: pozycja 4 : 3,31% (1 929 głosów)
- SKUP Piotr: pozycja 5 : 3,31% (1 929 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE - ZIEMIA PRUSZKOWSKA:
- ADAMIAK Beata Dorota: pozycja 1 : 0,93% (544 głosów)
- KOWAL Krzysztof: pozycja 2 : 0,93% (544 głosów)
- BRZYSZCZAK Grażyna Bożena: pozycja 3 : 0,93% (544 głosów)
- ŻBIKOWSKI Adam Władysław: pozycja 4 : 0,93% (544 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu pruszkowskiego z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOWAK Dariusz Tadeusz: pozycja 1 : 4,34% (1 442 głosów)
- RYBKA Ewa: pozycja 2 : 4,34% (1 442 głosów)
- KARPIŃSKI Mariusz: pozycja 3 : 4,34% (1 442 głosów)
- HADJIRAFTIS Grażyna: pozycja 4 : 4,34% (1 442 głosów)
- DUSZYŃSKA Maria Helena: pozycja 5 : 4,34% (1 442 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUŹMIŃSKA Agnieszka Maria: pozycja 1 : 3,43% (1 140 głosów)
- WALASZEK Mateusz Jan: pozycja 2 : 3,43% (1 140 głosów)
- WACŁAWIAK Danuta: pozycja 3 : 3,43% (1 140 głosów)
- KORZENIECKI Mateusz Albert: pozycja 4 : 3,43% (1 140 głosów)
- SZCZYGIEŁ Mariusz Tomasz: pozycja 5 : 3,43% (1 140 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WENCEL Arkadiusz Jan: pozycja 1 : 9,14% (3 035 głosów)
- RYBICKI Marcin: pozycja 2 : 9,14% (3 035 głosów)
- STEC Anna Monika: pozycja 3 : 9,14% (3 035 głosów)
- PAWŁOWSKA Beata Magdalena: pozycja 4 : 9,14% (3 035 głosów)
- POLSKI Joanna Sandra: pozycja 5 : 9,14% (3 035 głosów)
KOMITET WYBORCZY POWIATOWE STOWARZYSZENIE WSPÓLNIE POWIAT ROZWIJAMY:
- KOPER Dawid Roman: pozycja 1 : 2,25% (748 głosów)
- SICZEK Grażyna Barbara: pozycja 2 : 2,25% (748 głosów)
- WĄSIEWICZ Małgorzata: pozycja 3 : 2,25% (748 głosów)
- KOPAŁA Rafał Konrad: pozycja 4 : 2,25% (748 głosów)
- LUTOMSKI Wojciech Jarosław: pozycja 5 : 2,25% (748 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- DĘBSKA-BAŁAKIER Maria: pozycja 1 : 0,82% (273 głosów)
- BIEŃKOWSKI Ireneusz Hieronim: pozycja 2 : 0,82% (273 głosów)
- SKÓRKIEWICZ Małgorzata Sylwia: pozycja 3 : 0,82% (273 głosów)
- HERNIK Joanna: pozycja 4 : 0,82% (273 głosów)
- NIEWCZAS Kamil Krzysztof: pozycja 5 : 0,82% (273 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie są zadania rady powiatu?
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?