Lechia Tomaszów - Żyrardowianka 4:1!

Lechia Tomaszów - Żyrardowianka 4:1
Lechia Tomaszów - Żyrardowianka 4:1 Fot. Dariusz Śmigielski
Kapitalna inauguracja trzecioligowego sezonu w Tomaszowie Mazowieckim. Lechia Tomaszów - Żyrardowianka 4:1! Goście to beniaminek III ligi łódzko-mazowieckiej. Celem Lechii w tym sezonie jest walka o awans do II ligi wschodniej.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla miejscowych. W 15 minucie Łukasz Pakos, strzałem z około 20 metrów, zdobył prowadzenie dla Żyrardowianki. Konsternacja na widowni. Ale pięć minut później publiczność już oszalała z radości. Klaudiusz Król, sprytnym strzałem głową, zmusił do kapitulacji bramkarza Żyrardowianki. Dwie minuty później było już 2:1 dla Lechii! Maciej Witczak zecentrował w pole karne z rzutu rożnego, a Mateusz Milczarek wyskoczył do piłki najwyżej i strzałem głową zdobył efektownego gola. Jeszcze w pierwszej połowie było 3:1 dla miejscowych. Tym razem do siatki gości trafił król strzelców ekstraklasy z 2006 roku Grzegorz Piechna. "Kiełbasa" dostał celne podanie od Marcina Mireckiego. Strzelał zaś głową.
Wynik meczu w 52 minucie ustalił Kamil Szymczak.Jednym słowem inauguracja III ligi łódzko-mazowieckiej w Tomaszowie wyborna. Lechia Tomaszów - Żyrardowianka 4:1!
W najbliższą środę (14 sierpnia) tomaszowianie grają na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów.

O pozostałych meczach pierwszej kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Łódzkiego". Zachęcamy do lektury.