Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żyj i ratuj życie. Policyjna wojewódzka akcja na rzecz bezpieczeństwa została przeprowadzona w Sieradzu. Zaproszono klasy mundurowe ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
Ćwiczenia z pierwszej pomocy na fantomach, tor przeszkód pokonywany w alko- i narkogoglach i praktyczny pokaz, co dzieje się w aucie po wypadku z dachowaniem. Tak przebiegała dzisiejsza akcja edukacyjna przeprowadzona w Sieradzu na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do udziału zaproszono młodzież z klas mundurowych.

Akcja została przeprowadzona w ramach Dni Bezpieczeństwa ROADPOL Safety Days – „Żyj i ratuj życie”
Zgodnie z tradycją ROADPOL, które zbiegają się z Europejskim Tygodniem Mobilności – coroczną inicjatywą Komisji Europejskiej na rzecz Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. - Kampania ukierunkowana jest na realizację założeń zgodnych z wizją zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Chcemy pokazać, w jaki sposób możemy zmniejszyć zagrożenia w ruchu drogowym i zwiększyć własne bezpieczeństwo, niezależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, motocyklem, rowerem, e-skuterem czy też jesteś pieszym – argumentują organizatorzy.

- Akcja ma na celu pokazanie, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i jak wiele sytuacji na drodze, a tym samym bezpieczeństwo zależy od nas samych – uzupełnia Agnieszka Kulawiecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Sieradzka odsłona akcji była wspólną inicjatywą Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi, Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu, Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu i terenowego Oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. A do udziału zaproszono młodzież z klas mundurowych w Łodzi, Powiatowego Zespołu Szkół w Warcie oraz Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Z okazji skorzystała min. Magdalena Butwicka, uczennica klasy mundurowej ZSRCKU w Wojsławicach. - Myślę, że takie praktyczne mówienie o danym problemie jest bardziej skuteczne. Jak chociażby podczas toru przeszkód, który pokonywaliśmy w specjalnych goglach pokazujących jak widzi się otoczenie pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Przy pół promila było jeszcze łatwo, ale przy półtora pojawiło się już podwójne widzenie. To naprawdę działa na wyobraźnię – nie wątpi Magda, która do klasy mundurowej trafiła dzięki własnej pasji. - Interesuję się służbami mundurowymi już od dziecka. Ciągnie mnie w stronę straży pożarnej i policji. Co się wyklaruje, to się okaże, gdy pójdę na studia.

Akcji towarzyszyły kaskadowe kontrole, w trakcie których policjanci wyposażeni w laserowe mierniki nie tylko kontrolowali prędkość, a także sprawdzają trzeźwość kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. - Akcja miała pomóc w ograniczeniu liczby zdarzeń drogowych. Ma też przyczynić się do eliminacji kierowców łamiących przepisy – argumentuje policja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Drożeją motocykle sprowadzane z Niemiec

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto