Zduńskowolskie derby zakończone remisem [zdjęcia]

oprac.jj
Zduńskowolskie derby zakończone remisem
Zduńskowolskie derby zakończone remisem Lech Kulma
Zduńskowolskie derby zakończone remisem 1:1. Mecz ligi okręgowej rozegrały na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli w sobotę, 30 września, drużyny MKS i Pogoń. Derby przyciągnęły pond 500 kibiców.

W pierwszej połowie meczu drużyna Pogoni miała w przeciągu dziesięciu minut cztery dogodne sytuacje na strzelenie bramek. W 29 minucie mocno obok słupka bramki gości z szesnastu metrów uderzał Rafał Mordon. Dwie minuty później po faulu na Grzegorzu Kalecie w polu karnym, sędzia główny zawodów Paweł Szandała podyktował rzut karny dla drużyny Pogoni.
Do piłki podszedł etatowy strzelec "jedenastek" w drużynie gospodarzy Rafał Porada, jednak jego strzał obronił bramkarz gości Daniel Zielonka. Kolejnej stuprocentowej sytuacji na strzelenie bramki nie wykorzystał Grzegorz Kaleta, który po podaniu Rafała Mordona z boku pola karnego z pięciu metrów nie trafił do pustej bramki. Drużyna Pogoni dalej atakowała i w 39 minucie po dokładnym podaniu Rafała Mordona w sytuacji sam na sam z golkiperem MKS-u znalazł się Grzegorz Kaleta, ale górą ponownie był Daniel Zielonka. Zespół gości w pierwszej odsłonie meczu nie zagroził poważnie drużynie gospodarzy.
W drugiej połowie meczu licznie zgromadzona publiczność doczekała się bramek. W 77 minucie kapitalnym strzałem z 30 metrów popisał się Patryk Kaczmarek. Piłka po jego strzale przełamała ręce Daniela Zielonki i wpadła do bramki gości. Jednak odpowiedź gości była szybka, bo już trzy minuty później w sytuacji sam na sam z Marcinem Szewczykiem znalazł się Mikael Idzikowski doprowadzając do remisu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

SKŁADY DRUŻYN:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Marcin Szewczyk - Mateusz Józefczyk (74' Rafał Kurzynoga), Marcin Olejniczak (83' Damian Szwaj), Rafał Porada, Krzysztof Adamski - Artur Górzawski, Mateusz Maraszek, Adrian Rosiak (88' Mateusz Suchański), Patryk Kaczmarek - Rafał Mordon, Grzegorz Kaleta
Trener drużyny: Marcin Olejniczak
Kierownik drużyny: Piotr Kaleta

MKS ZDUŃSKA WOLA
Daniel Zielonka - Tomasz Adamczuk, Jarosław Jóźwiak, Kajetan Tomczyk, Mateusz Kołuda - Filip Jaszczak, Jakub Pilarski, Marcin Piotrowski (64' Tomasz Bednarek), Witold Kubiak - Mikael Idzikowski, Łukasz Światowy (78' Piotr Tomczyk)
Trener drużyny: Rafał Barton
Kierownik drużyny: Dariusz Zielonka

SĘDZIOWIE MECZU:
Paweł Szandała - główny - Wiktor Miś, Henryk Kowalewski - asystenci

Za tydzień w 9 kolejce spotkań MKS podejmować będzie Czarnych Rząśnia ,mecz zostanie rozegrany na boisku przy ul. Dolnej w sobotę 7 października o godzinie 16. Następny mecz ligowy zespół Pogoni rozegra także w sobotę 7 października, o godzinie 15 na wyjeździe z drużyną KS Chojne.