WKS Wieluń - Warta Sieradz 1:2! (ZDJĘCIA)

WKS Wieluń - Warta Sieradz 1:2
WKS Wieluń - Warta Sieradz 1:2 Fot. Dariusz Piekarczyk
WKS Wieluń - Warta Sieradz 1:2! To historyczny sukces biało-zielonych. Sieradzanie nie wygrali, do soboty, z WKS Wieluń w III lidze, od co najmniej 1993 roku. W sobotnim meczu gole dla Warty strzelili Piotr i Marcin Kobierscy. Bramkę dla WKS zdobył Marcin Adamczyk.

WKS Wieluń - Warta Sieradz 1:2!

Dla fanów i zawodników obu drużyn mecze WKS z Wartą to derby. Grały też najsilniejsze obecnie drużyny okręgu sieradzkiego. Odważniej zaczęli gospodarze. Były zawodnik Warty Dawid Przezak strzelił jednak zbyt słabo. Z kolei piłkę, po uderzeniu Marcina Adamczyka, pewnie złapał Kamil Adamek. WKS nadal atakował i w 40 minucie znakomitą okazję do zdobycia gola miał Tomasz Kaźmierczak. Gracz WKS spudłował jednak. Odpowiedź Warty była zabójcza. W 32 minucie na strzał zza linii bramkowej zdecydował się Piotr Kobierski. Piłka wylądowała pod porzeczką bramki Szymona Olkusza.
Już pierwsza akcja Warty po przerwie mogła zakończyć się zdobyciem gola. Michał Stasiak strzelił jednak z kilku metrów w bramkarza. Odpowiedż WKS i groźny strzał głową Błażeja Karasiaka - najlepszego zawodnika w ekipie miejscowych. Akacja za akcję. Ależ mecz. Patryk Krymarys strzela głową. Piłka o centymetry mija słupek bramki WKS, W 67 minucie Łukasz Mitek strzela sprytnie piętą. Szymon Olkusz nie daje się zaskoczyć. Za to w 75 minucie szaleństwo wśród fanów WKS. Marcin Adamczyk strzela płasko po ziemi i piłka ląduje w prawym roku bramki Kamila Adamka. Warta się nie załamuje. Już kilka minut później ma szansę na drugiego gola. Piłka, po strzale głową Marcina Kobierskiego, trafia w poprzeczkę. Za to w 84 minucie kapitan Warty pokazał, że w tym sezonie można na niego liczyć. Piekielnie mocnym strzałem z półobrotu zdobywa gola na wagę historycznego triumfu. WKS Wieluń - Warta Sieradz 1:2! Warta jest niepokonana w lidze w tym sezonie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0