Wielki sukces Lechii i Pelikana w Pucharze Polski!

Piłkarzy Lechii czeka teraz mecz z GKS Tychy
Piłkarzy Lechii czeka teraz mecz z GKS Tychy Fot. Dariusz Śmigielski
Wielki sukces trzecioligowej Lechii Tomaszów i drugoligowego Pelikana Łowicz. Obie drużyny wywalczyły awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Lechia awansowała dzięki bramce Mireckiego

Tomaszowianie stoczyli na swoim boisku porywający bój, na oczach ponad 1.000 kibiców, z drugoligowcami z Chrobrego Głogów. Drużyna trenera z Czarnogóry Alaksandra Majića pokonała zespół z Głogowa po dogrywce. Złotego fola, w 110 minucie, zdobył Marcin Mirecki. To zawodnik pozyskany niedawno z KS Paradyż. Tomaszowianie prowadzili od 3 minuty po golu Kacpra Rakowskiego. Wyrównał, w 40 minucie, Damian Sędziak, Goście kończyli mecz w osłabieniu, bowiem w 95 minucie czerwoną kartką upomniany został Michał Michalec.

Wicemistrz Polski czeka na Lechię

24 lipca, w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski, Lechia spotka się na swoim boisku z GKS Tychy. Goście to wicemistrzowie Polski z roku 1976.

Triumf Pelikana w Koszalinie

Drugoligowcy z Pelikana Łowicz pokonali w Koszalinie beniaminka III ligi Bałtyk 3:2 (2:1). Gole dla Pelikana strzelali: Paschal Ekwueme, Mykoła Dremluk (rzut karny) oraz Patryk Pomianowski.

Awans Lechii i Pelikana w Pucharze Polski

Awans obu drużyn naszego regionu do kolejnej rundy Pucharu Polski, to wielki sukces. Docenić trzeba zwłasza triumf Lechii, która gra w III lidze.
Łowiczanie kończyli w dziesiątkę. W końcówce spotkania czerwoną kartką upomniany został Paschal Ekwueme.

Arka Gdynia na drodze Pelikana

W pierwszej rundzie Pucharu Polski (24 lipca) Pelikan zmierzy się na swoim boisku z pierwszoligowcami z Arki Gdynia. Będzie to pierwszy, w tej edycji Pucharu Polski, mecz łowiczan na ich boisku.