Warta Sieradz - WKS Wieluń 5:2! (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Warta Sieradz - WKS Wieluń 5:2
Warta Sieradz - WKS Wieluń 5:2 Fot. Dariusz Piekarczyk
Warta Sieradz - WKS Wieluń 5:2! Wielki mecz Warty Sieradz. Biało-zieloni rozbili w sobotę, na swoim boisku, WKS Wieluń 5:2 (2:1). Było to pierwsze od roku 1985 zwycięstwo sieradzan z zespołem z Wielunia na stadionie MOSiR.

Warta Sieradz - WKS Wieluń 5:2!

Warta objęła prowadzenie w 10 minucie po kapitalnym strzale głową Michała Bogdana. W 24 minucie było 2:0 dla gospodarzy. Tym razem gola zdobył Łukasz Mitek. W 45 minucie Dawid Przezak, były zawodnik Warty, strzela gola dla WKS. Odpowiedź gospodarzy natychmiastowa. Z rzutu rożnego zacentrował w pole karne Michał Bogdan, a Michał Stasiak strzelił głową nie do obrony.
W 55 minucie kapitalna bramka Michała Adamczyka z rzutu wolnego. Czyżby remis? Nie, Już kilka minut później rezerwowy Przemysław Różycki strzałem z około 16 metrów pokonał Szymona Olkusza. Bramkarz WKS miał fatalny dzień, bo w 72 minucie przepuścił piłkę do siatki po lekkim strzale po ziemi, z około 30 metrów, Łukasza Mitka. Mogło być 6:2, ale w 90 minucie, piłka po strzale głową Michała Stasiaka, trafiła w poprzeczkę.
Dodajmy, że w rundzie jesiennej sieradzanie wygrali w Wieluniu 2:1.

Więcej o meczu Warta Sieradz - WKS Wieluń w środowym wydaniu tygodnika "Nad Wartą".