Warta Działoszyn - Jutrzenka Warta (NA ŻYWO)

Dariusz Piekarczyk
W Działoszynie rozgrywany jest, od godz. 16, mecz na szczycie sieradzkiej klasy okręgowej. Miejscowa Warta, która jest mistrzem rundy jesiennej, podejmuje Jutrzenkę Warta (czwarte miejsce na półmetku i siedem punktów straty do lidera). Spotkanie zakończyło się wygraną Warty aż 5:1. Działoszynianie są tym samym głównym, obok Piasta Błaszki, kandydatem do wywalczenia awansu do IV ligi.

I połowa: 1:0 dla Warty! Gola strzelił Dominik Jasiński (25). Wynik meczu bez zmian. Do końca pierwszej połowy około pięciu minut. 2:0 dla gospodarzy! Tym razem bramkarza Jutrzenki pokonał Tomasz Jasiński (45+2). Koniec pierwszej połowy.
II połowa. W 46 minucie mogło być 3:0 dla gospodarzy. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Krystian Krzywda (to bramkarz Warty!), który posłał piłkę ponad poprzeczką. W Działoszynie już 3:0 dla Warty! Gola zdobył Paweł Pęciak (55). – To była kapitalna akcja naszej drużyny – mówi na gorąco kierownik Warty Dominik Andrzejczak. – Trzy szybkie podania i Paweł Pęciak skierował piłkę do siatki między nogami wybiegającego bramkarza. Zanosi się na klęskę jutrzenki, już 4:0 dla gospodarzy. Tym razem bramkę strzelił Paweł Krawczyk (66). 4:1 – gola strzelił (głową) Łukasz Banasiak (75). Klęska Jutrzenki – 5:1! W 80 minucie gola dla Warty strzelił Tomasz Jasiński. Koniec meczu. 5:1 dla Warty!