Unijne szkolenia

Artykuł sponsorowany
Jak archiwizować dokumentację projektową i korzystać z generatora wniosków.

Do udziału w dwóch szkoleniach, mogących wzbogacić wiedzę wnioskodawców i beneficjentów, zaprasza Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w województwie łódzkim – Łódź, ul. Moniuszki 7/9 - będący częścią ogólnopolskiej Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Pierwsze szkolenie poświęcone jest archiwizacji dokumentacji projektowej, drugie - wykorzystywaniu generatorów wniosków przez beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Korzystanie z obu szkoleń ułatwia to, że mają formę e-learningów. Rozpocząć je można w poniedziałek, 10 grudnia br. W każdym przypadku szkolenie poprzedzone jest instruktażem „pierwsze kroki w e-learningu”, ułatwiającym naukę. Ciekawym elementem obu szkoleń są specjalnie dedykowane gry dla każdego z nich, gdzie można sprawdzić, w jakim stopniu opanowane zostały nowe umiejętności. Dostęp do gry szkoleniowej możliwy jest dopiero po zakończeniu części teoretycznej.

Zapisy na szkolenia odbywają się elektronicznie na stronie www.rpo.lodzkie.pl. Po rejestracji każdy uczestnik otrzymuje klucz, za pomocą którego będzie mógł się zalogować na platformie szkoleniowej. Liczba kluczy, a tym samym uczestników szkolenia, jest ograniczona. Rozdysponowywane one będą do wyczerpania zapasów - najpóźniej do 17 grudnia br. Potwierdzenie udziału następuje poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres [email protected]. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Podczas szkolenia „Archiwizacja dokumentacji dla projektów realizowanych w ramach Narodowej Strategii Spójności” zaprezentowane zostaną wymagania unijne odnośnie postępowania z dokumentacją oraz określony czas i warunki przechowywania dokumentacji projektowej.

Każdy uczestnik będzie miał 5 dni na przejście cyklu e-learningowego. Szkolenie jak i grę można - do dnia wygaśnięcia klucza - przechodzić wielokrotnie, dla utrwalenia sobie materiału. Poprawne przejście gry kończy szkolenie. Od 3. dnia szkolenia danego uczestnika organizator szkolenia będzie przypominał codziennie o terminie wygaśnięcia klucza. Po zakończeniu szkolenia uczestnik wypełni elektroniczną ankietę. Każda osoba, która przejdzie szkolenie i grę w wyznaczonym terminie oraz wypełni elektroniczną ankietę otrzyma certyfikat końcowy.

Stacjonarne spotkanie informacyjne na temat „Archiwizacja dokumentacji projektowej” odbędzie się także 14 grudnia br. w godz. 10 – 12:30 w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi (al. Piłsudskiego 8, sala 104). Szkolenia takie odbędą się także w Lokalnych Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich na terenie województwa łódzkiego w: LPI Bełchatów – 11 grudnia, LPI Sieradz – 13 grudnia i LPI Łowicz – 14 grudnia br.

Druga propozycja to szkolenie e-learningowe w zakresie obsługi Generatorów Wniosków o Płatność i sprawozdawczości. Będzie to prezentacja ogólnych zasad pracy z Generatorem Wniosków o płatność Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 (z wyłączeniem III osi priorytetowej), najważniejszych funkcjonalności tego programu i generalnych zasad sprawozdawczości projektowej. Dostęp do gry, umożliwiającej skontrolowanie wiedzy, uaktywnia się już po pierwszym przejściu szkolenia. Szkolenie oraz grę edukacyjną, którą zawiera, można przechodzić wielokrotnie w celu utrwalenia materiału - do dnia wygaśnięcia klucza. Poprawne przejście gry - kończy szkolenie. Pod koniec szkolenia – organizator będzie codziennie przypominał uczestnikowi o terminie wygaśnięcia klucza. Każda osoba, która przejdzie szkolenie i grę w wyznaczonym terminie oraz wypełni elektroniczną ankietę przygotowaną przez organizatora otrzyma certyfikat końcowy.

W internetowej grze symulacyjnej, dotyczącej zarządzania projektami unijnymi, uczestnik będzie miał do wyboru scenariusz symulujący wdrażanie i zarządzanie projektem. Gra będzie elementem dodatkowym wspierającym proces edukacyjny i ma służyć do powtarzania materiału. Gracz podejmował będzie decyzje związane z: realizacją projektu, modyfikacją budżetu i harmonogramu, negocjacjami z wykonawcami i dokonywaniem zakupów, planowaniem pracy personelu i kontrolą dokumentacji projektowej (akceptowanie lub odsyłanie do poprawki faktur, wniosków o płatność). Celem gry jest poprawna realizacja projektu współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 z wykorzystaniem wiedzy, która została przekazana podczas szkolenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na brzeziny.naszemiasto.pl Nasze Miasto