Spycimierskie Boże Ciało. Trwa budowa Centrum. Zobacz postęp prac prowadzonych w gminie Uniejów ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
W ostatnich dniach teren budowy odwiedził autor koncepcji funkcjonalno-użytkowej obiektu – dr hab. Bartosz Hunger, prof. ASP, kierownik Katedry Architektury Wnętrz wraz z pracownikiem Urzędu Miasta w Uniejowie, głównym insp. ds. realizacji inwestycji – Adamem Przytułą, odpowiedzialnym z ramienia Urzędu za nadzorowanie przebiegu prac inwestycyjnych.
W ostatnich dniach teren budowy odwiedził autor koncepcji funkcjonalno-użytkowej obiektu – dr hab. Bartosz Hunger, prof. ASP, kierownik Katedry Architektury Wnętrz wraz z pracownikiem Urzędu Miasta w Uniejowie, głównym insp. ds. realizacji inwestycji – Adamem Przytułą, odpowiedzialnym z ramienia Urzędu za nadzorowanie przebiegu prac inwestycyjnych. Urząd Miasta w Uniejowie / uniejow.pl
Udostępnij:
Trwa budowa Centrum „Spycimierskie Boże Ciało”. W niespełna rok po podpisaniu umowy w sprawie realizacji inwestycji widać już efekty rozpoczętych prac.

Umowa na powstanie Centrum została podpisana przez gminę Uniejów w lutym 2021 roku z Konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowlanego Częstobud Damian Świącik z Częstochowy (lider Konsorcjum) oraz Przedsiębiorstwa Budowlanego Budopol Sp. z o.o. z Jaskrowa (partner Konsorcjum).

- Teren inwestycji jest ogrodzony i od kilku miesięcy trwają prace inwestycyjne polegające na wybudowaniu gmachu Centrum o powierzchni ponad 987 m kw. powierzchni zabudowy (w tym 964 m kw. powierzchni użytkowej). Będzie to budynek jednokondygnacyjny w części z poddaszem użytkowym i z podwyższeniem do dwóch kondygnacji w części centralnej. We wnętrzu znajdą się sale wystawowe, dydaktyczne i konferencyjne oraz niewielkie zaplecze biurowo-administracyjne. Budynek Centrum zaprojektowano na planie litery U, z widokiem na dziedziniec. Powstanie na nim drewniana widownia na konstrukcji stalowej. Prace budowlane obejmują powstanie budynku od podstaw wraz ze wszystkimi niezbędnymi przyłączami i instalacjami jak np. sieć wodociągowa, przyłącze wody i kanalizacji sanitarnej, instalacja gazowa, grzewczo – chłodząca, sieć elektryczna i teletechniczna- - przybliża Urząd Miasta w Uniejowie.

O sterowanie wszystkimi instalacjami – jak podaje oficjalny portal gminy uniejow.pl - zadba system BMS, czyli Building Management System. - Stosuje się go w wysoko zaawansowanych technicznie budynkach dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa życia. Inteligentny układ składa się z czujników i detektorów rozmieszczonych w różnych punktach oraz zintegrowanego systemu zbierającego dane i zarządzającego wszystkimi instalacjami w budynku.

Spycimierskie kwietne dywany znalazły się na liście UNESCO:

Kwietne dywany ze Spycimierza na światowej liście UNESCO. Z ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie