Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spółdzielczy prąd w Sieradzu mógłby być tańszy?

Paweł Gołąb
Spółdzielczy prąd w Sieradzu mógłby być tańszy? SSM odpowiada, że stara się o jak najniższe stawki
Spółdzielczy prąd w Sieradzu mógłby być tańszy? SSM odpowiada, że stara się o jak najniższe stawki Fot. Agnieszka Olejniczak
Spółdzielczy prąd w Sieradzu mógłby być tańszy? Tak uważa jeden z lokatorów. Co na to spółdzielnia?

Czy Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa mogłaby bardziej zadbać o kieszenie spółdzielców baczniej przyglądając się cenom prądu i możliwościom negocjacji stawek? Tak uważa jeden ze spółdzielców, który swoje uwagi zgłosił oficjalnie. Spółdzielnia odpowiada, że w kwestii wyboru dostawcy energii działa z myślą o swoich członkach.
Swoje uwagi w tej sprawie zgłosił Witold Kiełbasa, mieszkaniec ul. Jagiellońskiej w Sieardzu. To – jak uzasadnia – ze względu na wzrastające koszty utrzymania i eksploatacji spółdzielczych budynków. By je obniżyć zaproponował przeprowadzenie negocjacji warunków zakupu energii elektrycznej w taryfie C dotyczącej sklepów czy usług rzemieślniczych prowadzonych w spółdzielczych zasobach oraz w taryfie G, która z kolei obejmuje części wspólne nieruchomości jak klatki schodowe czy piwnice.

- Z uwagi na wprowadzone uwolnienie cen energii elektrycznej w Polsce istnieje w chwili obecnej możliwość jej zakupu u innych producentów po niższej cenie oraz możliwość uzyskania korzystniejszych warunków zakupu energii elektrycznej jak również gwarancji niezmienności ceny nawet na kilka lat – wskazuje Witold Kiełbasa. - Powyższe jest do osiągnięcia, biorąc pod uwagę że Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa jesteś bardzo znaczącym odbiorcą ze względu nie tylko na ilość poobieranej energii jak i również stabilność jako płatnika.

Spółdzielczy prąd w Sieradzu mógłby być tańszy? Co w sprawie podnoszonej przez spółdzielcę mówi SSM? Jak czytamy w nadesłanej nam odpowiedzi . - Uwolnienie cen energii elektrycznej w taryfie C, na którą się powołuje spółdzielca, dotyczy tylko taryfy obowiązującej odbiorców przemysłowych i biznesowych – precyzuje w piśmie prezes SSM Stefania Gąsiorowska.
I dopowiada

- Spółdzielnia rokrocznie prowadzi negocjacje. W 2012 roku przeprowadziła takowe z trzema dostawcami, jednakże biorąc pod uwagę wszelkie parametry oraz warunki proponowanych umów, ostatecznie wybrano ofertę PGE Obrót S.A. jako ja korzystniejszą. Natomiast sygnalizowane na 2013 rok uwolnienie prądu dla gospodarstw domowych – taryfa G – zostało odłożone do 2014. Ceny energii dla tej grupy odbiorców mają więc nadal charakter cen regulowanych.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sieradz.naszemiasto.pl Nasze Miasto