Spirytusowego Polmos, przechodziły pierwszomajowe pochody. W następnych latach trasy się zmieniały i szły także ulicą Kościuszki i już na koniec Żwirki Wigury.
Pochód 1-Majowy w Sieradzu w latach 70
Pochód był dużym wydarzeniem dla mieszkańców nie tylko Sieradza, ale całego regionu. Puntem honoru zakładów pracy oraz różnorakich organizacji społecznych i sportowych była jak najliczniejsza obecność na tym wydarzeniu. Nie wypadało wręcz nie być na pochodzie. Jeśli chodzi o wspomnianą ulice Sienkiewicza, to trybuna honorowa, na której było miejsce dla przedstawicieli Komitetu Powiatowego i Miejskiego PZPR oraz władz miasta i powiatu, a także przedstawicieli młodzieży i przodowników pracy, znajdowała się obok istniejących do dziś tzw. bloków wojskowych, które zbudowano w drugiej połowie lat 30 dla kadry oficerskiej 31. Pułku Strzelców Kaniowskich. Bloki do dziś zadziwiają solidnością wykonania oraz przestronnością mieszkań. Dziś już się takich nie buduje.
Unikalne fotografie pochodzą z archiwum sieradzanina Andrzeja Kałuziaka, któremu dziękujemy za ich udostępnienie. Ich autorem jest jego nieżyjący brat Janusz.
Sieradz w latach 70. Pochód 1-Majowy. Na czele pielęgniarki....
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
Dz PMM