Sesja absolutoryjna w Sieradzu we wtorek 29 maja

Paweł Gołąb
Fot. Paweł Gołąb
Absolutoryjna sesja Rady Miejskiej w Sieradzu odbędzie się we wtorek 29 maja. Początek o godz. 9 w sali B Urzędu Miasta Sieradza (pl. Wojewódzki 1, II piętro).

Prócz procedury związanej ze skwitowaniem prezydenta Sieradza Pawła Osiewały z wykonania ubiegłorocznego budżetu w programie sesji znalazły się następujące punkty:
Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Sieradza na 2018 r.
Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Sieradza.
Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Miejskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.
Podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków, zakresu i trybu przyznawania nagród i stypendiów edukacyjnych w ramach Miejskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.
Podjęcie uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć, zasad jego rozliczania oraz zasad udzielania i rozmiaru obniżek, o których mowa w art. 42 ust. 7 ustawy Karta Nauczyciela dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez gminę Miasto Sieradz.
Podjecie uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz ustalenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie gminy Miasto Sieradz.
Podjęcie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów przedsięwzięć mających na celu ograniczenie niskiej emisji zanieczyszczeń z lokalnych źródeł ciepła na terenie miasta Sieradza - edycja II.
Podjęcie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów budowy podłączeń budynków do kanalizacji sanitarnej.
Podjęcie uchwały w sprawie aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Sieradza oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obowiązujących na terenie miasta Sieradza.
Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia zasad i trybu korzystania z kąpieliska strzeżonego w Sieradzu przy ulicy Portowej.
Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń kanalizacyjnych na lata 2019 - 2021 dla obszaru Miasta Sieradza.
Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia do złożenia wniosku o dofinansowanie oraz przyjęcia do realizacji określonego w Studium Wykonalności przedsięwzięcia pn. "Poprawa jakości środowiska poprzez rozwój i odnowę terenów zieleni miejskiej w Sieradzu"
Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu za 2017 r.
Podjęcie uchwały w sprawie powołania komisji doraźnej do opracowania projektu uchwały w sprawie zmian do Statutu Miasta Sieradza.
Podjęcie uchwały w sprawie w sprawie odwołania ławnika Sądu Okręgowego w Sieradzu.
Podjęcie uchwały w sprawie uzupełniającego wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Sieradzu na kadencję 2016-2019 do orzekania w sprawach cywilnych (rozwodowych).

Polacy smakoszami czekolady

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

z
zatroskany wyborca zPIS-u
A co tam u radnego z PIS-u Męcwala -już kasa oddana
Dodaj ogłoszenie