Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszają projekty Dragona. To "Karate - Moją Szansą" i Spektakl Teatralny "Punkt widzenia" (ZDJĘCIA)

Krzysztof Kaniecki
Ruszają projekty Dragona
Ruszają projekty Dragona PŚDS Czepów
Ruszają projekty Dragona. Centrum Promocji Sportu i Rekreacji Dragon w Poddębicach postawiło na projekty: "Karate - Moją Szansą" i Spektakl Teatralny "Punkt widzenia" dla osób niepełnosprawnych. Oba zyskały już nowych patronów. Honorowym została Anna Dymna, prezes fundacji "Mimo wszystko", merytoryczny - Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, zaś medialny nasza redakcja.

Ruszają nowe projekty realizowane przez Centrum Promocji Sportu i Rekreacji Dragon w Poddębicach. "Karate - Moją Szansą" i Spektakl Teatralny "Punkt widzenia" dla osób niepełnosprawnych zyskały już nowych patronów. Honorowym została Anna Dymna, prezes fundacji "Mimo wszystko", merytoryczny - Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, zaś medialny nasza redakcja.

Nie tylko karate

Projekt zarówno organizacyjnie jak i artystycznie będzie dojrzewał przez prawie 4 miesiące, aż do premiery zaplanowanej na 13 grudnia.
Pierwsze treningi w ramach projektu "Karate - Moją Szansą" pod okiem Macieja Grubskiego (6 Dan), jednocześnie kierownika PŚDS w Czepowie, z udziałem 20 niepełnosprawnych już się odbyły. Bierze w nim udział 20 niepełnosprawnych z Czepowa i WTZ w Łęczycy (zdjęcia na sieradz.naszemiasto.pl). W połowie grudnia niepełnosprawni karatecy będą mogli skonfrontować swoje umiejętności podczas Gwiazdkowego Otwartego Turnieju Karate Shotokan NSKF w Poddębicach. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w PŚDS w Czepowie.

Rozpoczął się też cykl spotkań integracyjnych w ramach projektu teatralnego. To duże przedsięwzięcie zarówno na płaszczyźnie artystycznej, jak i organizacyjnej. Złoży się na niego szereg spotkań o charakterze warsztatowym.

Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkół w Uniejowie, Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie oraz w PŚDS w Czepowie. W przedsięwzięciu bierze udział 23 uczestników z Czepowa, 4 z WTZ z Łęczycy i 22 uczniów z Zespołu Szkół w Uniejowie. Spotkania integracyjne, warsztaty wokalne, teatralne, plastyczne, multimedialne oraz umiejętności scenicznych i umiejętności prezentacji poprowadzą: Aleksandra Płaczek, Marta Tomaszak, Bartosz Komajda i Mirosław Madajski - animator i koordynator projektu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poddebice.naszemiasto.pl Nasze Miasto