Puchar Polski. Warta Sieradz przegrywa z Sandecją (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Puchar Polski. warta Sieradz przegrywa z Sandecją
Puchar Polski. warta Sieradz przegrywa z Sandecją Fot. Dariusz Piekarczyk
Puchar Polski. Warta Sieradz przegrywa z Sandecją. Wczoraj beniaminek III ligi przegrał, na stadionie Jutrzenki Warta, z Sandecją Nowy Sącz, beniaminkiem ekstraklasy aż 1:5 (0:2). Było to spotkanie pierwszej rundy Pucharu Polski szczebla centralnego. Mecz przejdzie jednak do historii sieradzkiej piłki nożnej, dzięki bramce zdobytej przez Łukasza Mitka. Był to pierwszy, od 22 października 1978 roku, gol strzelony przez drużynę z Sieradza zespołowi z ekstraklasy.

Puchar Polski. Warta Sieradz przegrywa z Sandecją
Był to pierwszy, od 22 października 1978 roku, gol strzelony przez drużynę z Sieradza zespołowi z ekstraklasy. Na mecz z Sandecją sieradzanie wyszli przestraszeni. Jakby nie wierzyli, że mogą coś zdziałać. Goście już w 13 minucie, po strzale z bliska Filipa Piszczka, objęli prowadzenie. Na 2:0 podwyższył Patrik Mraz, a chwilę później Adrian Danek trafił w słupek. Warta przebudziła się pod koniec pierwszej połowy, ale Łukasz Radliński obronił strzały Marcina Kobierskiego i Wiktora Płanety. Na początku drugiej odsłony dwie okazje bramkowe miała Warta, ale ich nie wykorzystała. Za to w 56 minucie Wojciech Trochim pokazowo wykonał rzut wolny. Potem dwa gole zapisał na swoim koncie Maciej Korzym. Tuż przed końcem meczu honorowego gola dla Warty strzelił, z rzutu wolnego, Łukasz Mitek. Zwycięzcy meczu spotkają się w drugiej rundzie Pucharu Polski z Miedzią Legnica. a ą
WARTA SIERADZ - SANDECJA NOWY SĄCZ 1:5 (0:2)
Gole: 0:1 - Filip Piszczek (13)

0:2 - Patrik Mraz (16)

0:3 - Wojciech Trochim (56, rzut wolny)

0:4 - Maciej Krzym (60)

0:5 - Maciej Korzym (70)

1:5 - Łukasz Mitek (85, rzut wolny)

Warta: Maciej Mielcarz - Rafał Swędrowski, Łukasz Mitek, Grzegorz Kowalski, Sylwester Pawlak - Marcin Kacela, Łukasz Chodyga, Michał Sitarz, Mariusz Zawodziński (80, Dominik Cukiernik), Wiktor Płaneta (56, Jarosław Szyc) - Marcin Kobierski (63, Maciej Łabędzki). Trener: Łukasz Markiewicz.

Sandecja: Łukasz Radliński - AdrianBasta, Płamen Kraczunow, Michal Piter-Bućko, Jonatan Straus - Adrian Danek, Bartłomiej Kasprzak (46, Michał Gałecki), Mateusz Cetnarski (46, Wojciech Trochim),Maciej Korzym, Patrik Mraz - Filip Piszczek (65, Bartosz Gesior). Trener: Radosław Mroczkowski.